Kibice Piasta Gliwice

Ostatnia kolejka Ekstraklasy - relacja na żywo

2019-05-19

Piast po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski! Poniżej prezentujemy zapis relacji na żywo.

• 8. Lech 52 PKT

Koniec!!!! PIAST GLIWICE MISTRZEM POLSKI!!!

90 minuta meczu - Legia wyrównaje! Czy wciąż są szanse? Bramkę w swoim pożegnalnym spotkaniu zdobywa Adam Hlousek! Lechia traci szansę na drugie miejsce.

85 minuta meczu - Kolejna niewykorzystana sytuacja Legii - Nagy podaje do Rochy, ten uderza z 11 metrów bardzo niecelnie.

82 minuta meczu - Sebastian Szymański trafia w poprzeczkę! Legia walczy do końca, ale wciąż brakuje punktów.

80 minuta meczu - Lechia zdobywa bramkę, ale sędzia jej nie uznaje. Lechia wciąż na trzeciej pozycji.

76 minuta meczu - Kibice Piasta Gliwice prowadzący doping.

74 minuta meczu - Szybkie rozegranie stałego fagmentu gry i Pogoń prowadzi 3:0 po bramce Majewskiego!

71 minuta meczu - Lechia strzela bramkę! Jarosław Kubicki umieszcza piłkę w siatce po podaniu Mladenovicia. Wiele kontrowersji przy tej sytuacji, bowiem Flavio Paixao przeszkadzał golkiperowi w interwencji - ostatecznie sędzia po konsultacji VAR uznał, że Paixao nie był na spalony i miał prawo brac udział w akcji. Bramka zostaje uznana.

68 minuta meczu - Lech blisko wyrównania. Dośrodkowanie z prawego sektora boiska Wasielewskiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Kamil Jóźwiak ale uderzył ponad bramką.

65 minuta meczu - Gol na 2:0 dla Pogoni! Zvonimir Kozulj strzela jedną z najpiękniejszych bramek tego sezonu Ekstraklasy.

Bilans bramkowy Legii +16, Lechii +15. Jeśli Lechia poprawi bilans (lub Legia pogorszy), możemy mieć zmianę na pozycji vicelidera.

59 minuta mecz - Legia traci bramkę! Patryk Szysz zdobywa gola na 2:1 dla Zagłębia. Piast jedną nogą Mistrzem Polski!

58 minuta meczu - Przestrzelony rzut karny prze Jesusa Imaza! Lechia wciąż prowadzi!

55 minuta meczu - Filip Starzyński był bardzo blisko zdobycia gola z rzutu wolnego - jego strzał minimalnie mija prawy słupek bramki.

53 minuta meczu - Szansa dla Legii. Cafu ogrywa obrońcę i uderza z dystansu, ale strzał przelatuje obok słupka.

Przed meczem Legia zaprezentowała piękną oprawę.

Przerwy w meczach - Na chwilę obecną Piast na fotelu lidera Ekstraklasy. Legia ma 45 minut, żeby odwrócić wynik meczu w Warszawie i przedłużyć szansę na mistrzostwo.

44 minuta meczu - Radość kibiców po trafieniu Lechii.

43 minuta meczu - Lechia na prowadzeniu! Dośodkowanie Daniela Łukasika z rzutu wolnego i bramkę głową strzela Karol Fila.

33 mintua meczu - Legia traci gola i jest coraz dalej od mistrzostwa Polski! Gola w sytuacji sam na sam strzela Bohar, a asystę notuje Filip Starzyński.

32 minuta meczu - Lech trafia w słupek! Piłka przetoczyła się jeszcze po linii bramkowej ale ostatecznie nie ma gola Jevticia!

31 minuta meczu - Gol dla Pogoni! Cracovia przegrywa 0:1 po pięknym strzale z woleja Benyaminy.

30 minuta meczu - Świetna sytuacja sam na sam Flavio Paixao, ale napastnik Lechii popełnił błąd techniczny i jego lob przeleciał daleko od bramki.

27 minuta meczu - Legia była blisko podwyższenia prowadzenia. Carlitos przerzuca piłkę do Cafu, ten wycofuje ją na przedpole do Hamalainena, który bez zastanowienia uderza. Futbolówka minęła bramkarza, ale na linii bramkowej był dobrze ustawiony obrońca, który wybił ją poza pole karne.

26 minuta meczu - Piast zdobywa bramkę na 1:0 i wraca na fotel lidera! Koszmarny błąd Putnocky'ego który wychodzi na 30 metr, zostaje ograny przez Piotra Przyszka po czym napastnik z Gliwic daje prowadzenie zespołowi.

16 minuta meczu - BRAMKA DLA LEGII! Kasper Hamalainen prostopadłą piłką uruchamia Carlitosa, a ten w sytuacji sam na sam uderza pomiędzy nogami bramkarza i daje prowadzenie swojemu zespołowi. Na chwilę obecną Legia mistrzem kraju.

12 minuta meczu - Pierwszy strzał w meczu Legii - obrońcy zbyt krótko wybijają piłkę, a sprzed pola karnego ponad bramką uderzał Cafu.

10 minuta meczu - wciąż czekamy na pierwsze klarowne okazje oraz bramki. Najlepsza okazja to na razie strzał Poletanovicia bezpośredni z rzutu wolnego, który przeleciał tuż nad poprzeczką. W meczach Piasta i Legii nadal bez sytuacji strzeleckich.

18:01 - Zaczynamy!

17:33 - Stadion w Gliwicach jest już gotowy. Czy to właśnie tutaj wręczony zostanie puchar dla zwycięzcy Ekstraklasy?

17:03 - Skład Piasta Gliwice, który powalczy o mistrzostwo kraju.

16:43 - Lech będzie walczył o ostatnie punkty w nastepującym ustawieniu.

16:42 - Skład Zagłębia Lubin na mecz z Legią.

16:40 - Pojawiają się pierwsze składy na dzisiejszy mecz. Na początek Legia Warszawa. Ostatni mecz Kaspera Hamalainena w koszulce Wojskowych.

16:06 - Dla czterech zawodników Lechii mecz przeciw Jagiellonii będzie ostatnim, jako zawodników klubu z Gdańska.

15:32 - Świętowanie sukcesów w Gliwicach jest już zaplanowane

15:27 - Jeśli Piast zwycięż z Lechem na własnym boisku, może rozpoczynać fetę bez oglądania się na wynik Legii. Statystyki historycznych spotkań nie są jednak dla nich najkorzystniejsze i dziś zespół z Gliwic musi liczyć na ich poprawę. Obie ekipy spotykały się do tej pory 25 razy, z czego aż 14 pojedynków padło łupem zespołu z Wielkopolski.

15:24 - Kibice Lecha dokonują podsumowania sezonu.

14:35 - Na profilu Ekstraklasy prezentowane jest trofeum dla Mistrza Polski.

14:17 - Czy Zagłębie Lubin stać na sprawienie niespodzianki w Warszawie?

14:10 - Humorystyczne przedstawienie wyścigu o fotel lidera.

13:38 - Na mecz Lechii oraz pomeczowe świętowanie sezonu kibiców zaprasza Artur Sobiech.

13:00 - Mecz Piasta z Lechem bez kibiców gości! Decyzją wojewody trybuna zostanie zamknięta.

12:47 - Bilety na mecz Piast Gliwice Lech Poznań zostały wyprzedane. Zespół ze Śląska szykuje specjalną strefę dla kibiców, którzy nie pojawią się na trybunach. Będzie można w niej obejrzeć spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18:00.

12:45 - Choć sezon jeszcze w pełni, oficjalny FanPage Legii Warszawa publikuje informację o pierwszych planach na przyszły. Zespół przygotowania rozpocznie w Austrii.

12:43 - Legioniości przygotowują się do ostatniego meczu sezonu. Czy Wojskowym na finiszu rozgrywek uda się wyprzedzić Piasta Gliwice? Niezależnie od wyniku, otrzymają wsparcie z trybun.

12:39 - Choć kibice Lechii Gdańsk marzyli o mistrzostwie po rundzie zasadniczej, postawa zespołu w Grupie Mistrzowskiej pozostawiła wiele do życzenia i pozwoliła na zajęcie jedynie 3 miejsca. Nie zmienia to faktu, że sezon dla Biało-Zielonych był bardzo udany, a z tego powodu w Gdańsku jest szykowana feta

12:33 - Dzień meczowy rozpoczniemy od podsumowania sobotnich wyników spotkań z grupy spadkowej, w której poznaliśmy drugiego spadkowicza. Została nim Miedź Legnica, która do utrzymania potrzebowała zwycięstwa nad Wisłą Kraków oraz porażki Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec. Oba warunki nie został jednak spełnione - Nafciarze zremisowali u siebie 0:0, a Miedź przegrała po zaciętej walce z Białą Gwiazdą 5:4. Drugim spadkowiczem już kilka kolejek temu zostało ogłoszone Zagłębie Sosnowiec. W pozostałych spotkaniach Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3:0, a Śląsk Wrocław rozgromił Arkę Gdynia 4:0.

Decydujący moment sezonu nadchodzi wielkimi krokami. Ostatnia kolejka Grupy Mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy sezonu 2018/19 rozpocznie się dziś o godzinie 18:00. Mistrza kraju wyłonią mecze Piast Gliwice - Lech Poznań oraz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin. Zapraszam na relację na żywo z dnia meczowego!

Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią meczów ostatniej kolejki.