Stadion Stomilu Olsztyn

Stomil Olsztyn z podwyższonym kapitałem zakładowym

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-11-06

Klub piłkarski z Olsztyna dokapitalizowany.

Olsztyński Stomil, występujący aktualnie w Fortuna 1 Lidze, będzie miał podwyższony kapitał zakładowy. Tak na ostatniej sesji Rady Miasta, według informacji na stronie internetowej stomil.olsztyn.pl, zadecydowali radni w niemal pełnym składzie. Decyzja o podwyższeniu kapitału zakładowego należy teraz do właścicieli klubu, którzy zwołali walne zebranie na czwartkowy poranek.

Wspomniane dokapitalizowanie ma wynosić 500 tys. złotych. Środki wyłoży Gmina Olsztyn. Kwota ta powinna już w piątek trafić na klubowe konto, aby spłacić zaległości względem pracowników klubu. Oprócz omówienia sprawy dokapitalizowania na walnym zebraniu zaprezentowany zostanie audyt oraz plany rozwoju na lata 2019-2023.

Jak napisano w uzasadnieniu decyzji Rady Miasta Olsztyn, podwyższenie kapitału zakładowego ma zwiększyć wiarygodność Spółki właścicielskiej, przyczynić się do stabilizacji finansowej, a także zasygnalizować zaangażowanie Gminy Olsztyn w działania klubu. Radni podkreślają przy tym, że w obecnej sytuacji, dokapitalizowanie jest jedynym sposobem na podniesienie wiarygodności klubu i utrzymanie go w Fortuna 1 lidze.

fot. Wikipedia

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.