zdj. Marek Zimny/PAP

Pierwsze decyzje po meczu w Gliwicach

Komentarze (23) 2018-03-05

Po przerwanym meczu w Gliwicach działania podjęła zarówno policja, jak i Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Konsekwencje dotkną kibiców Piasta, z których najagresywniejsi spotkają się z prokuratorem.

 

Z powodu zamieszek pomiędzy kibicami Piasta i Górnika Zabrze mecz w Gliwicach został przerwany w 81 min. Na podstawie nagrań ze stadionowego monitoringu policjanci ustalają tożsamość najbardziej napastliwych kibiców, którzy najaktywniej uczestniczyli w starciach. Dotąd udało się zidentyfikować 7 osób w wieku od 28 do 35 lat, jednak liczba zatrzymanych może jeszcze wzrosnąć z uwagi na wciąż otwarte postępowanie.

Zatrzymani kibice

- Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli jako pierwsi na murawę oraz pięciu, którzy byli niezwykle agresywni, m.in. dopuścili się czynnej napaści na policjantów. Cała siódemka trafiła do policyjnego aresztu­ – poinformował rzecznik gliwickiej policji nadkom. Marek Słomski. Agresywnym kibicom grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności w związku z czynną napaścią na policjantów na służbie. W zamieszkach nikt nie ucierpiał.

 

Konsekwencje zamieszek dotkną również wszystkich kibiców, którzy w trakcie meczu Piast ‑ Górnik zajmowali miejsca na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Komisja Ligi wydała dla nich zakaz wstępu na najbliższych mecz Piasta rozgrywany w Gliwicach. Z kolei decyzja dotycząca ostatecznego rozstrzygnięcia meczu nie została jeszcze podjęta.

Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi

Jak informuje Zbigniew Mrowiec, przedstawiciel Komisji Ligi - Na poniedziałek zwołane zostało nadzwyczajne posiedzenie, na które wezwane zostały oba kluby wraz ze stowarzyszeniami kibiców. Po zapoznaniu się ze stanowiskiem wszystkich stron zapadną ostateczne decyzje dotyczące weryfikacji zawodów oraz pełnego wymiaru kar dyscyplinarnych dla obu klubów.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
noral's 2018-03-15 17:12:36

Mam propozycje: Zamknąć stadion Piasta do końca rundy

Boski 2018-03-06 21:29:58

A wogóle kto to jest kurwa celebrytka OZW..... ? Dziwne imiona mają Twoje koleżanki :/

Boski 2018-03-06 21:22:55

Uwielbiam majonez rumunku :) to wiesz gdzie jest czerwonobuty?

BOSKI RUMUN 2018-03-06 21:02:24

DO BOSKI PONIŻEJ SIĘ ZAŁOŻĘ ŻE TEN BAKŁAŻAN BY CI NAJEBAŁ PLACKÓW MAJONEZIE JEBANY POZDRÓW CELEBRYTKE OZW

Boski 2018-03-06 20:41:02

Pytanie do hooligans PG. Co teraz robi wasz kolega ten w czerwonych butach? Bo chciałem gozaorosic na trening rugby :) Będzie zajebistym rugbystom.

:-D 2018-03-06 20:10:48

pajace !!!!!!!!!!!!!!!! z jednej i z drugiej strony

Do Miko 2018-03-06 19:08:07

Typowe , plazy sraja zawsze ze strachu

Miko 2018-03-06 18:36:57

Jakbym miał paralotnie to bym się wysral na młyn kurczaków gdybym przelatywał

strona wyjcow 2018-03-06 16:58:24

Powiedzial internetowy hollski w przerwie miedzy waleniem kapucyna przy klawiaturze a wyciskaniem pryszczy przy lustrze.

Boski 2018-03-06 16:45:41

Szacun dla fanów Piasta. Rozwalić płot i zastanawiać się co myśmy najlepszego zrobili. Jeden czerwonobuty bakłażan wybiegł a reszta co..... Hmm chyba go dopingowali. Jak już żeście nie wybiegli to mogliście chociaż ten płot naprawić :)) no ale kupa śmiechu była :))

Pogon 2018-03-05 22:43:45

No i co? Miedzy soba walczycie i warszafke tuczycie.

Hadziuk 2018-03-05 21:36:27

Ktoś wie co się dzieje z Lechią Gdańsk w tym sezonie tylko dwa wyjazdy zaliczki w lidze.

Normalny 2018-03-05 20:08:27

Dlatego wole hokej bo tu przy zielonym stoliku legia mistrz gornik odjecie punktow 3 za walkower kpina legia 3 razy przegrywala mecz palila flage sandecji takie rzeczy tylko w polskiej pilce dlatego nigdy wiecej na mecz pilki noznej nie pojde

Widziałem to 2018-03-05 17:52:09

Hpg co ty bierzesz

HPG 2018-03-05 16:21:54

Brawo Piast za nastraszenie Górnika!!! Wraz z rozwaleniem płotu przez Szlachtę z Gliwic, kibice KSG zaczęli panikować, cofać się na swoim sektorze i ściągać flagi!!! O to chodziło, hahahaa, Górnik ośmieszony przez swojego największego wroga-przez Wielki Piast!!!

wladek 2018-03-05 15:11:16

ave RUCHam

stopczyk 2018-03-05 14:58:33

Buahahahahahahahahahahaha...Najzabawniejsi chuligani świata: Piast Gliwice Hooligans, to wręcz nieprawdopodobne, że kożna sobie, drużynie i klubowi taaaaakiego samobója palnąć :)

StaRy Szal 2018-03-05 14:50:36

Gość dziewczyno, ja nie z Piasta a z Ruchu i często bywam na Rynku w Gliwicach to dawaj, tylko barwy zakładaj żabko.

Sikornik 2018-03-05 12:44:39

Skoro z nas to i z was. Nic nie zrobiliście w kierunku wybiegniecia na murawę a mieliście okazję "wielka" torcido..

Gość 2018-03-05 12:41:28

StaRy Szal ale z ciebie kozak po sobotnim pośmiewisku nie piszcie już wystarczy że cała Polska z was się śmieje

StaRy Szal 2018-03-05 11:57:16

Zawsze i wszędzie policja jechana będzie ! Jechać opozycję, rząd i policję ! Dawać płazy na Rynek Gliwic z barwami waszymi.

ksGks 2018-03-05 10:55:41

Stachursky.do garow wypad albo za lekcje sie wez a nie internety,tuky