Mecz w Gliwicach przerwany!

Mecz w Gliwicach przerwany!

Komentarze (51) 2018-03-04

Mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze został przerwany w 81. minucie spotkania. Kibice Piasta chcieli dostać się do kibiców Górnika, gdy ci wywiesili skrojone barwy gospodarzy na swoim sektorze. Po wyłamaniu ogrodzenia kibice Piasta… zostali na swoim sektorze.

Spłonęły flagi Piasta

Kibice gospodarzy już przed meczem próbowali dostać się do kibiców Górnika Zabrze. Kulminacyjny moment nastąpił w 81. minucie spotkania. Fani z Gliwic wyładowali złość na płocie oddzielającym trybuny od murawy. Powodem były dwie flagi Piasta, które ostatecznie spłonęły na trybunie gości. Po kilku minutach na murawie pojawiła się policja, której interwencja ograniczyła się do pościgów za pojedynczymi fanami gospodarzy.

 

Wszystkie decyzje odnośnie spotkania Piast – Górnik zostaną podjęte w poniedziałek. Dzisiaj (niedziela) zostanie wszczęte postępowanie Komisji Ligi i niewykluczone pierwsze sankcje.

 

Komentarz trenera Fornalika

“Debilizm, idiotyzm, nie wiem jak to nazwać. W momencie kiedy drużyna prowadzi i gra się układa, rozgrywamy naprawdę dobry mecz, wiedząc, że gramy o utrzymanie, banda idiotów robi coś, co dla mnie jest niezrozumiałe. Ktoś powie gdybyśmy przegrywali... to też bym tego nie zrozumiał. Uważam, że ten mecz można było dokończyć i mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo po 10 czy 15 minutach był zaprowadzony porządek, byłem bardzo blisko i nikt nie podjął decyzji, żeby policja zeszła z boiska i nie wiem dlaczego. Widziałem wiele meczów, gdzie policja goniła kibiców i strzelała z broni gładkolufowej i pacyfikowała, ale później tworzyła kordon i mecz był dokończony” - tak całą sprawę z niedokończonym spotkaniem skomentował trener gospodarzy Waldemar Fornalik.

 

Gliwicki klub wydał również oświadczenie w sprawie wydarzeń na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Gliwicki Klub Sportowy Piast SA informuje:

"Klub do zabezpieczenia imprezy masowej wyznaczył większe siły niż wynikało to z wymogów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

Służby ochrony w trakcie zdarzeń ujęły kilku sprawców naruszeń ustawy i zostali oni przekazani policji. Klub deklaruje pełne wsparcie działań i współpracę w kwestii ukarania sprawców zdarzeń.

 

Do późnych godzin nocnych trwać będzie analiza zabezpieczonego już materiału z monitoringu, który ma stanowić dowód w sprawie zajść z drugiej połowy meczu z Górnikiem Zabrze.

 

Gliwicki Klub Sportowy Piast SA stanowczo potępia wydarzenia, które miały miejsce na Stadionie Miejskim w Gliwicach podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Na Okrzei 20 nie ma miejsca na tego typu zachowania. Cierpi na tym nie tylko Klub, ale cała społeczność piłkarska w Polsce.

 

Jednocześnie przepraszamy wszystkich prawdziwych kibiców, którzy byli świadkami tej sytuacji".

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
Nikt 2018-03-28 19:41:34

HBO na stojakach wymięka

Boski 2018-03-09 04:42:54

Oczywiście że tak prawdziwy hools umie wszystko wyrwać nawet kartkę z kalendarza.

klozet hools 2018-03-08 23:55:30

Prawdziwi huliganie niczego sie nie boja. Nawet deske sedesowa ze swojego kibla na stadionie wykorzystaja jako smiertelna bron ;) czesc i chwala bohaterom!

Boski 2018-03-07 15:38:56

Oprócz płotu walczyli również co trzeba zaznaczyć z muszlą klozetową i wygrali bo kilka desek z muszli również poleciało na murawe. Jest moc :)

hahaha 2018-03-07 14:15:08

Tyle tu gadania o tym jacy to ci kibice odwazni i ze jak bedzie wojna to oni w pierwszym szeregu beda tu nas niby bronic. Ale po tej akcji z plotem to widze ze jestescie jednak cipy i polmozgi. Juz ja widze jak wy kraj obronicie jak umiencie jedynie walczyc na smierc i zycie z plotem kory wam nie odda.

Boski 2018-03-06 21:42:34

A ja się pytam.... panowie policjanci po Ch...j te konie????

PG Hools 2018-03-06 06:20:29

WIELKI PIAST WYZYWA GÓRNIK DO WALKI !!! TO OFICJALNE !!! ŻABOLE, POKAŻCIE W KOŃCU, ŻE MACIE JAJA I SIĘ NAS NIE BOICIE !!!

torcipka do utylizacji 2018-03-05 21:23:13

Gdzie ta wagina co sie cieszyla z walkowera???? Minus 3 9orolski klubiku

RSL GKS 2018-03-05 19:34:45

SZACUNEK WIELKI DLA KIBICA PIASTA KTORY WYSKOCZYL SAM I POLECIAL DO PRZYJEZNYCH. WIDAC BYLO NAMAWIAL RESZTE ALE NIE DALI SIE NAMOWIC. POPROSTU ZROBILI WSTYD KOLEDZE

SS 2018-03-05 15:12:02

kibole do gazu !!!

StaRy Szal 2018-03-05 10:31:32

Często jestem na Rynku w Gliwicach. Chętnie sobie zrobię solówkę z płazem. warunek: płaz musi być w swoich barwach.

anty Piast 2018-03-05 09:14:03

Skoro Piast jest taki odwazny to w koncu stana na ubitej ziemi z sama Torcida Gliwice ?? od 99 roku nie potrafi się Piast ustawić na Torcide Gliwice zaraz minie 20 lat od kiedy to ostatni raz się ustawili na Torcide Gliwice zaliczajac wpierdol i ucieczke, zostawili wtedy swoja zgode Polonie Bytom na pastwe.

Ktos 2018-03-05 08:57:06

Ale torcipka byla na plycie i to w duzej ilosci na filmie widać miala nawet kaski zeby kamieniem nie dostać

do PGH 2018-03-05 08:43:53

Dobra akcja ?? rozjebaliście płot żeby wystraszyć żaboli hahahahah Żabole się cofali ?? gdzieś to widział, widać jakim dojebem muzgowym jesteś, płot padł a wy byliście obsrani bo od poczatku chodziło o pokazówe, a tu nie ma policji i co teraz ?? staliście jak cioty, jakbyście mieli jaja to nie rozwalaliście by płot tylko atakowali korona stadionu tak jak swego czasu podeszliscie pod sektor KSG na derbach 2-3 sezony wstecz, tylko że zabole zaczeli przechodzić przez barierki a wy zaczeliscie sie cofac, jedyne co potraficie to pokkazowy i napiny a jak co do czego przyjdzie to uciekacie

KSG Gliwice 2018-03-04 23:13:09

do po nizonego ...płot pękł od dopingu Torcidy i radości z płonących waszych szmat a hgp się posRało ze aż pisaury i kible w waszym sektorze wystrzeliły.

PGH 2018-03-04 21:06:22

Dobra akcja Szlachty z Gliwic!!! Rozjebaliśmy płot w celu wystraszenia żaboli, co udało się, bo kibice z Zabrza zaczęli panikować i cofać się na swoim sektorze. Wiedzieliśmy, że wybieganie na murawę jest karane dlatego akcją z płotem zademonstrowaliśmy wrogom naszą siłę i gotowość do walki z nim. Piast pokazał, że jest już na tyle mocny, żeby pograć w rugby z Górnikiem i to bez strachu. Piona dla obecnych!!!

Ahsap 2018-03-04 20:28:52

Jak żyję tyle lat to takich cudów nie wiedziałem. 10 minut do końca,piłkarze mają dobry wynik po czym do gry wchodzą "kibice ". Rozwalają płot i ... jeden koleś biegnie,reszta czeka aż ochrona przyjdzie albo daj Bóg policja. Mecz zweryfikują na korzyść Zaboli, flagi i tak spłonęły. Piast zrobił z siebie debili bo nie spodziewali się,że wygrają z płotem. Mieli pole do manewru jednak coś nie pyklo :)

Trynek 2018-03-04 19:58:03

Jak ktos ze stadionu im. Adolfa Hitlera moze innych nazywac folksdojczem?

Torcipa 2018-03-04 19:45:26

Ty se tej brudnej chadziajskiej mordy Ruchem nie wycieraj

kibol 2018-03-04 18:57:51

cwdp

Sikornik 2018-03-04 18:33:00

Co do meczu pewne 3 pkt.dla Piasta w drugiej połowie zdominowali zespół z zabrza niestety najprawdopodobniej nie da to tak potrzebnych pkt. Jeżeli chodzi o kiboli wszyscy skupili się na tych z Piasta mimo wszystko jakieś osoby wyskoczyły na murawę (czego nie popieram 10 min.do końca meczu itp.) większość tzw.hooliganow górnika pisze ze wstyd porażka itp.a ja się pytam co ta "wielka" torcida zrobiła oprócz palenia skradzionych flag? Chłopaki z pittbulem na piersi twardo siedzieli w swoim sektorze i tylko się przyglądali jak jeden fanatyk do nich podbiegl. Nie jestem zwolennikiem dymow na stadionach ale bądźcie chodź trochę obiektywni. Co do ilości kibicow kibicujacych ekipie ksg z Gliwic nie siejcie farmazonow jest was niewielu i tylko sosnica to "trzyma" kwestia czasu i to tez się zmieni. Lata 90 te minęły..

Torcida 2018-03-04 18:24:54

Nie masz odwagi nie przyszlas Kurwo po flagi!!!

Torcida 2018-03-04 18:20:57

Smierdzace folksdojcze jak zwykle maja najwiecej do powiedzenia w sprawie wielkiej Torcidy.Nie placz chojrzowski psie bo w 2 lidze nie jest zle!:)))

ZatorzeKSG 2018-03-04 17:45:10

Kompromitacja i tyle. Coraz więcej ludzi zaczyna jeździć do Zabrza, nawet z mojej dzielnicy, gdzie blisko stadionu na Okrzei.

mggg 2018-03-04 17:39:29

obudź się to już nie jest kibicowanie to pajace na sznurkach pociągnych przez pseudo mafię

Piastowski 2018-03-04 16:16:28

Ale kompromitacja, ale wstyd! I przyznaję to jako kibic Piasta :(. Szczewa nas sprowokowały paleniem flag, które nie zostały zdobyte w walce, tylko zwyczajnie z winy naiwnego wykidajły zajumane przez żabskich z magazynu. Zresztą, przecież takie rzeczy jak palenie wrogich barw są na porządku dziennym w Polsce, szczególnie w czasie derbów. Niestety, do tego nie powinno dojść, nawet, gdy żabole odwalają taki numer. Jakieś 3 lata temu na derbach u nas spaliliśmy szaliki KSG, i żabole na stadionie co najwyżej za to nas obrzucili inwektywami. Była chyba wtedy próba zadymy z ich strony, ale ochrona szybko to spacyfikowała. Szkoda, że doszło do takiego blamażu, bo KSG zdobędzie najprawdopodobniej walkowera i 3 punkty, a my na co najmniej 1 mecz żegnamy się z południową trybuną. I to wszystko z takiego absurdalnego powodu jak spalenie barw(wiem, nie dla każdego jest to absurdalne, szczególnie dla ultrasów i hoolsów, ale biorąc pod uwagę skalę tego zjawiska w Polsce i nie tylko tu, uważam, że tak jest). Zresztą, piastole mogli po meczu wyłapać decyzyjnych z Górnika, którzy byli odpowiedzialni za spalenie flag(sądzę, że mimo wszystko oni wiedzą, kto jest za to odpowiedzialny, ale wiadomo - KMWTW), a tak, jak wspomniałem na początku, kompromitacja i wstyd.

Mózgi 2018-03-04 16:02:04

na trybunach xDDDDDDDDDDDDDDD

Slask W. 2018-03-04 15:48:57

."Pilka nozna dla kibicow" Torcida patrzala jak psiarnia dzialala . Serio bez honoru ludzie .A taki zjeb sie cieszy i chwali tym ze komus stadion zamkna. Osmieszasz te zalosna i tak juz ekipe.

Polonia Bytom 2018-03-04 15:34:28

wy do piasta wystartowac nie umieliscie a o ruch piepszysz:) to jakby york szczekal na chomika ale bal sie ugryz a pozniej opowiadal ze amstafa tez zagryzie:) haha

bydzie bigel ? 2018-03-04 14:58:05

KSG Gliwice byda na Rynku w Gliwicach, ty mosz być w barwach Górnika i pogodomy ja ? lubia z płazami godać oi jak jo to lubia.

KSG Gliwice 2018-03-04 14:33:03

U NAS ZAWSZE JEST KULTURA CHOCIAŻ PISZA O NAS ŻLE !! Kto nie wierzył iz Torcida to dodatkowy zawodnik Górnika Zabrze to teraz juz wie że Torcida Gliwice wywalczyła 3pkt dla Wielkiego Górnika.."CAŁE ŻYCIE W GLIWICACH NIC NIE ZNACZYCIE" TAK WAS TO BOLI GLIWICE MIASTO ZABOLI ! 3pkt jadą do Zabrza Tesco zamkniete ( nie z powodu zakazu handlu ) I TERAZ KSGKS ZAMKNIE CICHĄ W CHORZOWIE.

serio? 2018-03-04 14:20:53

Jedna sprawa nurtuje mnie od lat. Dlaczego w takich sytuacjach nie ma odpowiedzialnosci jesli chodzi o firmy ochroniarskie? Przeciez sa chyba kontrakty. Jak wniesiono flagi? Ktore spalono.Karac kluby za kibicow to kpina. Przeciez oni sa zobowiazani do zabezpieczenia imprezy. Tez chcialbym kase brac bez wzgledu na to czy to co robie daje efekty czy nie. Tak maja chyba tylko pilkarze i firmy ochroniarskie w tym kraju.

ET 2018-03-04 13:26:45

Dlaczego Piast wyłamał płot ??? Żeby lepiej widzieć jak się ich flagi palą . Nie jestem za Górnikiem ,ale to co zrobił Piast to jest żenada

to @@@py 2018-03-04 13:25:05

i co to miało być ???? po wyleźli na płytę na kilka minut przed końcem meczu - BEZ MÓZGOWIE - szok !

kibic&tata 2018-03-04 13:14:15

dzicz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! z jednej i drugiej strony ... po co w ogóle rozgrywać te mecze ? zabrałem dziecko na mecz mimo,że było zimno ale od tygodnia się młody cieszył ,że idzie na meczyk ... po co to wszystko skoro piłka nożna jest w tym najmniej istotna dla dziczy ...

ajw3aj 2018-03-04 12:33:00

zdelegalizować te komunistyczne qrwy z zabrza

Daa baa dee 2018-03-04 12:24:19

Śmiech na sali Piast się napinać próbował u siebie i dupa angielskie huligani

Komża (h) 2018-03-04 12:13:29

Piast Gliwice- HUMOR MIASTA :)

PyjteR 2018-03-04 12:12:51

Płazy, jak twierdzicie, że Gliwice jest Górnika, to czemu nie chodzicie w barwach Górnika po Rynku w Gliwicach ? Nie jestem z Piasta. Ps psy specjalnie stały na boisku, żeby mecz był przerwany. Widzieliście te ryje jak cieszyły psiarskie, kiedy ogłoszono walkower ? CHWDP !

obiektywny 2018-03-04 12:06:11

Mocny ten Piast-wyrobiły się skurwiele. Kiedyś nie rozjebaliby płotu, a teraz są w stanie posunąć się nawet do tego. Szacuneczek.

(L) 2018-03-04 11:37:50

Lamusy rozjebały płot i nawet nie wyszły na płytę hahahah

torcipa miesiaczkuje 2018-03-04 11:17:00

jak zwykle kurnik stoi spokojnie bo ich koledzy z komendy wysluza xD popisow torcipy ciag dalszy :D

Komża (h) 2018-03-04 10:58:18

Komża Łomża na tym meczu obecna w ok . 7 osób .Dojeżdżamy pekaesem . Później gościna na jednej z melin w Gliwicach. Na meczu jesteśmy na sektorze rodzinnym . Podczas awantury nie reagujemy bo widać było że Piast nic nie zrobi . Poza tym ekipa od nas najebana spirytusem niewiadomego pochodzenia. Po meczu śpimy na dworcu powrót spokojny na trasie lekka promocja . Pozdro 600 ale tylko dla kumatych .

Kibic 2018-03-04 10:56:03

Patologia

Polak 2018-03-04 10:38:30

Jolka za przekroczenie prędkości na drodze powinno ci sie stope odciac, jak chcesz jezdzic nie respektujac przepisow to idz na tor i tam rob co chcesz, przynajmniej nie będzie przypadkowych ofiar, a normalnym kierowcom bedzie lzej i bezpieczniej jak sie tacy idioci z drog sami wyeliminuja, "cholota" drogowa

GKS1964Katowice 2018-03-04 10:28:06

Jolka tobie powinni od razu w łeb za durne pisanie.

Mysz 2018-03-04 10:22:33

jeden z Piasta miał odwagę ruszyć sam,reszta grożna jak pies za ogrodzenie :)

Jolka 2018-03-04 10:13:13

Pierwszemu, ktory ruszy sie z miejsca powinno sie zafundowac kule chociazby w kolano, moze to by cos ta cholote nauczylo. Jak chca sie bic niech jada w Bieszczady i tam sie napieprzaja, a prawdziwym kibicom dadza kibicowac. Z drugiej strony takim bezmozgowcom nie grozi chociaz wylew krwi do mozgu bo go nie maja.

Stefan 2018-03-04 09:51:47

W 21 wieku,takie rzeczy powinno się załatwiać na ubitej ziemi,bez sprzętu,w równej liczbie uczestników.

Św-ce 2018-03-04 09:35:16

Szczewa się posrały .

info 2018-03-04 09:29:47

cala europa zyje ta eskalacja przemocy