raków nowak katowice

Kolejny zawodnik opuszcza Raków

Fot. eastnews
2024-07-08

Porządków Marka Papszuna ciąg dalszy. Według najnowszych informacji wkrótce potwierdzony ma zostać transfer z klubu Bartosza Nowaka. Zawodnik ten ma jednak pozostać w Ekstraklasie.

Bartosz Nowak do Rakowa trafił w sierpniu 2022 roku. Zwolennikiem tego transferu był Marek Papszun, który widział w zawodniku Górnika Zabrze lidera formacji ofensywnej, czego dowodem była spora, jak na 28-letniego wówczas zawodnika kwota transferu - 400 tysięcy euro.

Nowak z marszu stał się piłkarzem pierwszej jedenastki Rakowa. Jego rola początkowo nie zmieniłą się także w kolejnym sezonie, kiedy schedę po Papszunie przejął Dawid Szwarga. Z czasem jednak stał się zawodnikiem rezerwowym, który wchodził w końcówkach spotkań, jednak nadal miał swój wkład w wyniki zespołu.

Wydaje się jednak, że trzeciego sezonu Nowaka w Rakowie nie będzie. Wracający do zespołu Papszun miał jasno zasugerować, że pomocnik powinien szukać sobie nowego klubu i to nastąpiło dość szybko. 30-latek dogadał się z GKS-em Katowice, jednak na ostatniej prostej transfer został zablokowany przez Raków ze względu na niewielką liczbę zawodników na początku zgrupowania. Gdy na tym pojawiła się większa liczba piłkarzy, Nowak ma definitywnie trafić do beniaminka Ekstraklasy i podpisać z nim 3-letni kontrakt.

Fot.: Piotr Matusewicz/East News 

iparts.pl
Zobacz także