piotr zielinski inter oficjalnie

Koniec telenoweli, Zieliński oficjalnie w Interze

Fot. eastnews
2024-07-06

Piotr Zieliński został dziś oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem włoskiego Interu. To, co wydawało się niemalże pewne od długiego czasu, wreszcie stało się faktem.

O tym, że Piotr Zieliński zdecydował się na nieprzedłużanie umowy z Napoli wiadomo było od dawna. W sferze domysłów i medialnych doniesień było jednak, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Najważniejsi włoscy dziennikarze zgodnie mówili o Interze, ale dopiero dziś mamy tego oficjalne potwierdzenie.

Zieliński trafia do zespołu mistrzów Włoch na zasadzie wolnego transferu. Polak podpisał kontrakt końca sezonu 2026/2027. W sobotę zaprezentował się w budynku klubowym i nagrał krótkie powitanie dla kibiców Nerazzurri. W składzie Interu Zieliński o skład będzie musiał walczyć ze zdecydowanie mocniejszymi kolegami, wśród których warto wymienić m.in. Nico Barellę, Hakana Calhanoglu czy Henrikha Mkhitaryana.

Zieliński będzie więc kontynuować karierę na włoskich boiskach, gdzie do tej pory rozegrał 449 spotkań wliczając w to wszystkie rozgrywki. Większość z nich zaliczył podczas swojego pobytu w Napoli, gdzie podczas 8 sezonów zaliczył 364 występy, 51 bramek i 46 asyst.

Fot.: INA FASSBENDER/AFP/East News

iparts.pl