papszun transfer amorim

Raków sięga po Brazylijczyka

Fot. eastnews
2024-07-01

Adriano Amorim został w poniedziałek ogłoszony nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. 22-letni Brazylijczyk zajmował bardzo wysokie miejsce na klubowej liście życzeń, dlatego dużo można spodziewać się po jego sprowadzeniu.

Adriano Amorim to 22-latek, który w trakcie swojej piłkarskiej kariery grał w Brazylii oraz Portugalii. Ostatni sezon spędził na drugim poziomie ligi portugalskiej, gdzie rozegrał 40 spotkań (wliczając w to starcia pucharowe), notując 4 bramki i 4 asysty w 34 ligowych potyczkach. Brazylijczyk może być ustawiany na obu skrzydłach lub w środku ataku.

O dużym zainteresowaniem transferem Adriano mówiło się już od kilku dni, a jako jedni z pierwszy donosili o tym dziennikarze Kanału Sportowego. Raków był bardzo zainteresowany sprowadzeniem Brazylijczyka i złożył nawet kilka ofert, które były sukcesywnie odrzucane przez Leixões.

W końcu jednak obie ekipy dogadały się w kwestiach finansowych, zawodnik przeszedł testy medyczne, podpisał 4-letni kontrakt i w poniedziałek pojawił się w Arłamowie na zgrupowaniu Rakowa.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także