probierz skreslil zawodnikow

3 zawodników skreślonych przez Probierza

Fot. eastnews
2024-06-08

Poznaliśmy pełny skład naszej kadry na zbliżające się Euro. Michał Probierz odesłał do domu 3 zawodników - kontuzjowanego Arkadiusza Milika, dowołanego awaryjnie Jakuba Kałuzińskiego oraz obrońcę Pawła Bochniewicza.

W piątek o północy mijał ostateczny termin zgłoszenia do UEFA nazwisk 26 zawodników, którzy pojadą na Euro. Michał Probierz nie miał dużo czasu na zastanawianie się i wnioski, ponieważ mecz z Ukrainą zakończył się dość późno. Mimo wszystko selekcjonerowi udało się skreślić z kadry trzech nadprogramowych piłkarzy.

Pierwszy z nich pechowo skreślił się sam. Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie, ale już w 2. minucie spotkania doznał kontuzji kolana. Uraz wygląda na groźny i może wyeliminować napastnika nie tylko z mistrzostw, ale też z początku sezonu ligowego.

W kadrze zabrakło też miejsca dla Jakuba Kałuzińskiego. Nie jest to duża sensacja, ponieważ zawodnik ten został dowołany awaryjnie, jako opcja zapasowa dla borykającego się z urazem Bartosza Slisza. Piłkarz Atlanty United zdołał się jednak wyleczyć, dlatego pomocnik Antalyasporu musiał wrócić do domu.

Duża rywalizacja o miejsce w składzie była też w obronie. Spośród powołanych defensorów Probierz zdecydował się zrezygnować z Pawła Bochniewicza. 

Fot.: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER 

iparts.pl