vladan kovacevic rakow sporting

Duże pieniądze ze sprzedaży Kovacevicia

Fot. eastnews
2024-06-05

To już pewne - Vladan Kovacevic doczekał się zagranicznego transferu. Były już golkiper Rakowa Częstochowa został dziś oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Sportingu Lizbona. Kwota nie należy do rekordowych, ale jest całkiem pokaźna, jak na sprzedaż bramkarza z Ekstraklasy.

Vladan Kovacević bronił barw Rakowa przez 3 sezony. Szybko zyskał status jednego z najlepszych golkiperów Ekstraklasy i wydawało się, że utrzymanie go w Polsce będzie szalenie trudne. Ostatecznie jego sprzedaż nastąpiła dopiero po rozegraniu aż 113 meczów dla Medalików. Kovacevic sięgnął w tym czasie po mistrzostwo kraju, trofeum za zdobycie Pucharu Polski oraz dwa Superpuchary. Dwukrotnie Bośniak był też wybierany najlepszym bramkarzem sezonu.

Kibice Rakowa nie mogą jednak narzekać na sprzedaż, ponieważ na klubowe konto wpłynie spora suma pieniędzy. Kwota odstępnego to według medialnych doniesień aż 4,8 miliona euro, jednak na tym może się nie skończyć, ponieważ w umowie zawarte są klauzule, które w przypadku ich wypełnienia uruchomią kolejne transze finansowe. 

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER

iparts.pl
Zobacz także