mbappe transfer real

Mbappe oficjalnie w Realu!

Fot. eastnews
2024-06-03

Koniec długiej, wielomiesięcznej sagi na linii Kylian Mbappe - Real Madryt. Hiszpański klub ogłosił dziś oficjalnie podpisanie kontraktu z zawodnikiem.

Romans francuskiego piłkarza ze zwycięzcami tegorocznej Ligi Mistrzów trwał od kilku sezonów. Najbliżej porozumienia było w zeszłym roku, gdy wszyscy mówili o rozmowach na linii Real-Mbappe. Choć obie strony były o krok od dogadania się, napastnik zdecydował się zostać na jeszcze jeden rok w Paryżu.

Jak się jednak okazało, był to jego ostatni sezon w drużynie PSG. W poniedziałkowy wieczór za pośrednictwem mediów społecznościowych Real zakomunikował podpisanie umowy. Jak na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi oficjalna prezentacja, ale najprawdopodobniej Mbappe dostanie dużo czasu, by mógł z kadrą Francji dobrze przygotować się do Mistrzostw Europy. Według hiszpańskich mediów pierwszy raz w koszulce Galacticos 25-latka zobaczymy 15 lub 16 lipca.

Mbappe w Madrycie ma zarobić fortunę. Według hiszpańskich dziennikarzy nie bez znaczenia jest to, że za Francuza nie trzeba było płacić odstępnego, a do Realu trafia na zasadzie wolnego transferu. Napastnik ma według plotek otrzymać nawet 100 milionów euro za podpisanie umowy i zarabiać ok. 35 milionów euro za każdy sezon gry. 

Fot.: FRANCK FIFE/AFP/East News 

iparts.pl