yeboah rakow ekwador

Zawodnik z Ekstraklasy powołany na Copa America

Fot. eastnews
2024-05-30

Zawodnik Rakowa Częstochowa John Yeboah otrzymał powołanie do kadry Ekwadoru na zbliżające się Mistrzostwa Ameryki Południowej. Dla zawodnika może to być nie tylko pierwszy występ na Copa America, ale też w meczu o punkty.

Yeboah nie może zaliczyć tego sezonu do bardzo udanych. Ofensywny zawodnik Rakowa znany ze swojego dryblingu zanotował tylko 3 trafienia i 5 asyst w rozgrywkach ligowych. W zaledwie 56% spotkań wychodził w pierwszym składzie i zaliczył niespełna połowę możliwych minut do rozegrania w całym sezonie.

Choć forma zawodnika nie była oszałamiająca, to już w marcu tego roku trafił pod lupę selekcjonera Ekwadoru. Został on powołany na zgrupowanie i wystąpił w towarzyskim meczu z Gwatemalą. Teraz urodzony w Niemczech zawodnik będzie miał jeszcze większe powody do radości, ponieważ znalazł się on w kadrze Ekwadoru na prestiżowy turniej Copa America. 

Najpierw Ekwador czekają 3 mecze towarzyskie (z Argentyną, Boliwą i Hondurasem), a potem kadra rozpocznie turniej. W fazie grupowej zmierzy się z Wenezuelą, Jamajką oraz Meksykiem.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

 

iparts.pl
Zobacz także