lewandowski almeria 0

Lewandowski stracił szansę na tytuł Króla Strzelców?

2024-05-17

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w czwartkowym meczu z Almerią, choć jego FC Barcelona zwyciężyła mecz 2:0. To drugie spotkanie Polaka z rzędu bez strzelonego gola, przez co jego szanse na sięgnięcie po tytuł Króla Strzelców są na 2 kolejki przed końcem iluzoryczne.

Lewandowski mógł oczekiwać, że przeciwko drużynie, która w tym sezonie La Liga traci najwięcej goli, będzie miał sporo sytuacji strzeleckich. Tak jednak nie było. Polak zdobycia gola najbliżej był w 10. minucie, jednak jego uderzenie było bardzo niecelne. Potem nie dochodził nawet to klarownych sytuacji strzeleckich i został zmieniony w 69. minucie po bezbarwnym występie. Bohaterem Blaugrany był Fermin Lopez, który zdobył obie bramki.

Obecna sytuacja w klasyfikacji strzelców La Liga

Robert Lewandowski na chwilę obecną zajmuje 4 miejsce w ligowej klasyfikacji strzelców. Na 2 kolejki przed końcem sezonu traci aż 3 gole do lidera zestawienia Artema Dovbyka. Polaka wyprzedzają także Jude Bellingham i Alexander Sorloth. To najprawdopodobniej z tej trójki wyłoniony będzie zawodnik, który sięgnie po Trofeo Pichichi.

Polak swoje statystyki może jeszcze podreperować w starciach z Rayo Vallecano oraz Sevillą.