pogon grodzisk concordia

Historyczny wynik w III Lidze - aż 15:0!

Fot. eastnews
2024-05-15

Pogoń Grodzisk Mazowiecki pokonał Concordię Elbląg w starciu 30. kolejki 1 grupy III Ligi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wynik. Gospodarze zwyciężyli aż 15:0.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki to jedna z najlepszych drużyn całej ligi, która przed sezonem była typowana jako faworyt do awansu. O ten rywalizuje obecnie z rezerwami Legii Warszawa, mając przed dzisiejszym spotkanie zaledwie 3 punkty przewagi. Od swoich przeciwników, Concordii Elbląg, otrzymali jednak niespodziankę, ponieważ zespół przyjezdnych zdecydował się wystawić na mecz juniorów.

Decyzja ta jest o tyle dziwniejsza, że Concordia walczy o utrzymanie. Obecnie znajduje się w strefie spadkowej i w napiętym ostatnimi czasy terminarzu (kolejny mecz zagra za 3 dni) zdecydowała się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - dać odpocząć podstawowym zawodnikom w meczu ze zdecydowanie lepszą drużyną, a także zaliczyć dodatkowe minuty juniorskie w klasyfikacji Pro Junior System. Nikt chyba nie zakładał jednak aż tak sromotnej porażki. Seniorzy nie mieli bowiem litości dla młodszych kolegów i wygrali aż 15:0. 

Fot.: k_kapica_afk/Polska Press/East News 2300

iparts.pl
Zobacz także