papszun i szwarga 2023

Szwarga odchodzi, Papszun coraz bliżej powrotu!

Fot. eastnews
2024-05-07

Oficjalnie wiadomo już, że Dawid Szwarga w następnym sezonie nie będzie szkoleniowcem Rakowa Częstochowa. Nieudana kampania spowodowała, że klub będzie szukał innego trenera, a tym najwyraźniej będzie Marek Papszun. Miały się już odbyć pierwsze rozmowy.

Dawid Szwarga nie rozegrał bardzo złego sezonu w swoim debiucie, jednak apetyt władz Rakowa oraz kibiców był zdecydowanie większy. Młody szkoleniowiec nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów, bez sukcesów prowadził zespół w fazie grupowej Ligi Europy, nie obronił mistrzowskiego tytułu, a na finiszu rozgrywek ligowych musi wygrać wszystkie mecze, jeśli chce zapewnić swojej ekipie puchary. Jak do tej pory Raków był zwycięski w 21 z 49 rozegranych spotkań.

Niezadowalające wyniki pchnęły Michała Świerczewskiego do podjęcia decyzji o odsunięciu Szwargi od prowadzenia pierwszego zespołu wraz z końcem sezonu. Właściciel Rakowa, jak dowiedzieli się m.in. dziennikarze TVP Sport oraz Meczyki.pl, przeprowadził już rozmowy z jego potencjalnym następcą, a zarazem poprzednikiem. Od nowego sezonu na ławkę trenerską ma bowiem wrócić Marek Papszun.

Fot.:MAREK BARCZYNSKI/East News

iparts.pl
Zobacz także