GymBeam
dusan kuciak transfer

Kuciak nowym zawodnikiem Rakowa!

Fot. eastnews
2024-04-19

Sensacyjny transfer Rakowa Częstochowa. Dusan Kuciak w trakcie sezonu zmienia Lechię Gdańsk na ekipę Dawida Szwargi i być może już tego samego dnia zadebiutuje w barwach Medalików.

Dusan Kuciak to zawodnik, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Swoją renomę na polskich boiskach zyskiwał głównie w barwach warszawskiej Legii. W późniejszych latach reprezentował Lechię Gdańsk. Łącznie ma już rozegrane 327 spotkań w Ekstraklasie. Zachował w nich aż 124 czyste konta.

W tym sezonie nadal związany był z Lechią Gdańsk. Raków, mający duże problemy z kontuzjami bramkarzy, zdecydował się wykorzystać regulaminową możliwość transferu medycznego w trakcie sezonu i zakontraktował właśnie doświadczonego Słowaka.

Kuciak został oficjalnie zaprezentowany w piątek i tego samego dnia może zadebiutować w barwach Rakowa. Według wielu ekspertów prezentuje on obecnie wyższy poziom niż jedyny zdrowy golkiper Medalików Kacper Bieszczad nawet pomimo tego, że ostatni oficjalny mecz rozegrał w maju 2023 roku. Później był odsunięty od pierwszego zespołu Lechii.

Fot.:Jakub Strzelczyk/East News

Zobacz także