kibice wisla puchar polski

Wisła z kibicami w Pucharze Polski!

Fot. eastnews
2024-04-10

Komisja Dyscyplinarna PZPN wstrzymała karę dla Wisły Kraków, co oznacza, że kibice Białej Gwiazdy będą mogli pojawić się w Warszawie na finale Pucharu Polski.

Kara dla Wisły Kraków ciągnie się od 2022 roku. W listopadzie Wiślacy mierzyli się na wyjeździe z Motorem Lublin. W trakcie meczu fani przyjezdnych odpalili środki pirotechniczne, za co Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała ich brakiem wstępu na 3 kolejne mecze pucharowe na wyjazdach.

Wiślacy nie mieli okazji “wypełnić” kary (ze względu na rozgrywanie w tym czasie większości meczów na swoim stadionie), przez co istniało ryzyko, że po awansie do finału Pucharu Polski kibice nie będą mogli pojawić się w Warszawie. Po rozpatrzeniu wniosku  Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN komisja przychyliła się do niego i zawiesiła wcześniejszy “wyrok”. Kolejne przewinienia kibiców mogą być jednak traktowane jako recydywa i przynieść jeszcze większe kary.

Decyzja komisji z pewnością uspokoi nie tylko kibiców, ale także właściciela Wisły Kraków, który brał pod uwagę nawet bojkot spotkania. 

Fot.:MICHAL KLAG/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także