GymBeam
www.warhouse.pl
tuchel tytul bundesliga

Mistrz Niemiec już znany?

Fot. eastnews
2024-03-31

Porażka Bayernu Monachium z Borussią Dortmund w starciu 27. kolejki Bundesligi może oznaczać, że znamy już ekipę, która sięgnie po Mistrza Niemiec. Trener Bayernu przyznał, że wyścig o tytuł już się zakończył.

Jeszcze kilka tygodni temu trener Bayernu Monachium Thomas Tuchel przyznawał, że tytuł mistrzowski jest w zasięgu. Cały świat bowiem czekał na moment, w którym tryby maszyny stworzonej przez Xabiego Alonso wreszcie się zatrą. Nic takiego nie miało miejsca również w 27. kolejce Bundesligi. Choć Aptekarze przegrywali do 88. minuty, ostatecznie wygrali 2:1, dzięki czemu kontynuują serię 27 ligowych meczów bez porażki.

Choć Bayern przed swoim spotkaniem z BVB miał jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo, to po sobotniej porażce 0:2 już praktycznie je stracił. Na chwilę obecną podopieczni Tuchela tracą 13 oczek, a do zakończenia sezonu pozostało 7 spotkań. Oznacza to, że Bayer musiałby przegrać co najmniej 4 spotkania, w co z kolei nie wierzy trener Bayernu. Tuchel sam na pomeczowej konferencji przyznał, że wyścig o tytuł właśnie się zakończył.

Bayern nie zdobędzie tym samym tytułu po raz pierwszy od 12 sezonów.

Fot.: Sebastian Frej/REPORTER