GymBeam
www.warhouse.pl
xabi alonso klub

Rewelacja sezonu odrzuca Real, Bayern i Liverpool

Fot. eastnews
2024-03-29

Xabi Alonso jest uznawany przez wielu ekspertów za najlepszego trenera obecnego sezonu. Nic więc dziwnego, że jego usługami zainteresowane były czołowe kluby Europy. Hiszpan oficjalnie ogłosił dziś swoją decyzję.

Xabi Alonso jest trenerem Bayeru Leverkusen od października 2022 roku, ale dopiero w tym w znacznym stopniu odcisnął swoje piętno na zespole. Aptekarze pod jego wodzą nie przegrali jeszcze żadnego spotkania w obecnym sezonie, wliczając w to wszystkie rozgrywki. Ich niesamowity bilans to na razie 33 zwycięstwa i 5 remisów w 38 meczach. Pozwala to na utrzymywanie miejsca lidera Bundesligi, a także grę w półfinale Pucharu Niemiec i ćwierćfinale Ligi Europy.

Wyczyny 42-letniego szkoleniowca zaimponowały właścicielom wielu klubów w Europie, które wobec zbliżających się zmian na stanowisku pierwszego trenera, widzą tam właśnie Xabiego Alonso. Media donosiły już o zainteresowaniu takich marek, jak Liverpool, Real Madryt czy Bayern Monachium.

Przyszłość Hiszpana wyjaśniona została przez niego samego w piątek. Alonso poinformował, że nie zamierza zmieniać klubu i w przyszłym sezonie, niezależnie od tego, jak skończy się obecny, nadal będzie szkoleniowcem Aptekarzy.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER