GymBeam
www.warhouse.pl
pawel dawidowicz uraz hellas

Kontuzja znów wyeliminuje Dawidowicza?

Fot. eastnews
2024-03-17

Paweł Dawidowicz nie ma szczęścia do występów reprezentacyjnych. Piłkarz po raz kolei tuż przed zgrupowaniem łapie kontuzję w trakcie meczu. Tym razem polski obrońca doznał urazu stawu skokowego i jego udział w najbliższym meczu barażowym stoi pod znakiem zapytania.

Felerna sytuacja miała miejsce w 55. minucie starcia Hellasu Verona z AC Milan. Polak bez kontaktu z rywalem usiadł na murawie i zasygnalizował problemy zdrowotne. Chwilę później okazało się, że nie będzie w stanie kontynuować gry ze względu na kontuzję stawu skokowego. Warto wspomnieć, że chwilę wcześniej 28-latek popełnił błąd, który spowodował utratę bramki.

Uraz Dawidowicza to duży problem dla selekcjonera Michała Probierza, który umieścił go wśród zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie reprezentacji. Wielu ekspertów uważało nawet, że zawodnik Hellasu był jednym z faworytów do gry w pierwszym składzie.

Jak na razie nie wiadomo, czy kontuzja wyeliminuje 28-latka z meczu barażowego z Estonią. Sam zawodnik pojawi się na zgrupowaniu i zostanie przebadany przez sztab reprezentacji. Następnie zostanie podjęta decyzja, czy pozostanie on na nim, czy w jego miejsce powołany zostanie kolejny piłkarz. 

Dla Dawidowicza jest to kolejna kontuzja tuż przed zgrupowaniem reprezentacji. Zawodnik głównie ze względu przez urazy nie grał w kadrze od 2021 roku.

Fot.: Rex Features/East News