urbański bologna

Młody Polak jednym z objawień Serie A

Fot. eastnews
2024-02-04

Kacper Urbański jest zawodnikiem, który w przyszłości może stać się jednym z czołowych graczy naszej kadry. 19-latek mimo młodego wieku przebił się do pierwszego składu klubu z Serie A, a od kilku tygodni jest zawodnikiem podstawowej jedenastki.

Kacper Urbański ma w tym sezonie rozegrane już 12 z 22 możliwych spotkań ligowych oraz 3 z 4 w Pucharze Włoch dla drużyny z Bolonii. Liczby to nie są może najlepsze, ale biorąc pod uwagę młody wiek i niewielki staż w seniorskim futbolu, z pewnością należy docenić, jak szybko zapracował na zaufanie trenera Thiago Motty.

Włoch nie boi się stawiać na Polaka, a wkrótce ten z pewnością się odpłaci. Urbański wystąpił w wyjściowej jedenastce w 5 ligowych meczach z rzędu i choć nie zdobył jeszcze żadnej bramki ani nie zanotował asysty, to zbiera bardzo solidne noty za swoje poczyniania. Pomocnik jest też chwalony przez ekspertów i media na Półwyspie Apenińskim.

Jak na razie 19-latek był etatowym reprezentantem naszych kadr młodzieżowych, a po transferze do Włoch jego kariera zdecydowanie przyspieszyła. Z pewnością Urbański jest pod baczną obserwacją Michała Probierza i ma spore szanse na otrzymanie powołania na starcia barażowe.

Fot.: Antonio Calanni/Associated Press/East News