piatek basaksehir

Bramki Piątka znów dają zwycięstwo

Fot. eastnews
2024-02-03

Krzysztof Piątek to w ostatnich tygodniach prawdziwy goleador. Polak w sobotnim starciu ligowym zdobył kolejne 2 bramki i znów zapewnił 3 punkty swojemu zespołowi.

Mecz 24. kolejki tureckiej Super Lig miał być dla Basaksehiru niezwykle łatwą przeprawą. Starcie na własnym boisku z ostatnią drużyną tabeli mogłoby potoczyć się jednak inaczej, gdyby nie fenomenalna dyspozycja Krzysztofa Piątka.

Polak pierwsze trafienie zanotował w 36. minucie gry. Napastnik idealnie urwał się linii obronnej w momencie prostopadłego podania, opanował je, drugim kontaktem z piłką minął bramkarza, a następnie płaskim strzałem otworzył wynik spotkania.

Drugie trafienie Piątka ustaliło wynik meczu z Istanbulsporem na 2:0. 28-latek wygrał walkę o pozycję w polu karnym, doszedł do dośrodkowania kierowanego na długi słupek i z bliskiej odległości strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Dla napastnika Basaksehiru były to 11. i 12. trafienie w tegorocznych rozgrywkach ligowych, co daje mu na chwilę obecną 4. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Super Lig. 

Fot.: AA/ABACA/Abaca/East News