swiderski hellas

Karol Świderski wraca do Europy!

Fot. eastnews
2024-02-01

Karol Świderski po 2 latach gry w Ameryce Północnej wraca do Europy. Jego nowym klubem na najbliższe pół sezonu będzie grający w Serie A Hellas Verona. Napastnik będzie grał w jednym zespole z Pawłem Dawidowiczem.

Polak od dłuższego czasu wraz ze swoją agencją szukał możliwości transferu do Europy. Świderski niedawno mógł trafić do FC Kopenhagi, jednak ostatecznie transakcja nie wypaliła. Wydawało się, że ciężko będzie znaleźć kolejny zainteresowany zespół, jednak transfer udało się przeprowadzić rzutem na taśmę, bo w ostatnim dniu okienka.

27-latek przeszedł dziś testy medyczne, a także został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Hellasu Verona. Napastnik jest jak na razie wypożyczony do końca obecnego sezonu. Nie wiadomo jednak, czy w umowie zapisana jest ewentualna kwota, za którą włoski klub może lub nawet musi zakupić piłkarza reprezentacji Polski.

Powrót Świderskiego do Europy to świetna informacja dla naszej kadry. Nie tylko będzie on rywalizować w zdecydowanie mocniejszej lidze, a jego grę będzie łatwiej śledzić, ale też z marszu złapie rytm meczowy. Rozgrywki MLS startują bowiem dopiero w końcówce lutego, co oznacza, że przed kluczowym dla losów Biało-Czerwonych barażem rozegrałby zaledwie 4 mecze.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER