szymon marciniak arabia

Szymon Marciniak otrzymał ofertę z Arabii Saudyjskiej!

Fot. eastnews
2024-01-28

Szymon Marciniak jest obecnie zdecydowanie największą gwiazdą wśród międzynarodowych sędziów. Wszystkie czołowe ligi na świecie marzą, by Polak prowadził mecze właśnie ich rozgrywek. Podobny plan mają także szejkowie z Arabii Saudyjskiej.

Szymon Marciniak poprowadził w tym sezonie 24 spotkania jako sędzia główny w ramach rozgrywek UEFA. W większości z nich, bo aż 15, był on arbitrem ekstraklasowych zmagań. Sędziował także 2 starcia w Pucharze Polski oraz mecz o Superpuchar Polski. Ścisła współpraca z UEFA pozwala mu też otrzymywać propozycje prowadzenia spotkań w Lidze Mistrzów.

Polak otrzymał ostatnio propozycję z Arabii Saudyjskiej, która uniemożliwiłaby mu pracę w Europie. O ofercie poinformował za pośrednictwem mediów Tomasz Włodarczyk. Marciniak miałby zostać głównym sędzią w Saudi Pro League i odpowiadać za pozostałych arbitrów. Zarabiały ponad milion dolarów rocznie, co jest stawką nie do osiągnięcia dla żadnego sędziego w rozgrywkach UEFA.

Według polskiego dziennikarza Marciniak odrzucił jednak hojną propozycję i pozostaje w Europie. Jego priorytetem ma być bowiem sędziowanie na Euro 2024, a później na mundialu w 2026 roku.

Fot.:WOJCIECH STROZYK/REPORTER