u17 afera rodzice

Skarga rodziców nadciąga, poznaliśmy więcej szczegółów

Fot. eastnews
2023-11-20

Ostra reakcja PZPN połączona z fatalną organizacją powrotu 4 zawodników wyrzuconych ze zgrupowania kadry do lat 17 ma być przyczyną złożenia zawiadomienia do sądu i wyciągnięcia konsekwencji od federacji. Więcej szczegółów w tej sprawie podał serwis gol24.pl.

O tym, że rodzice co najmniej jednego z wyrzuconych ze zgrupowania nastolatków współpracują z kancelarią prawną pisaliśmy już kilka dni temu. Informacje Tomasza Włodarczyka rozszerzył portal gol24.pl. Serwis przytoczył wypowiedź anonimowej osoby, która była świadkiem wydarzeń i je zrelacjonowała. Jest nią jeden z innych zawodników kadry do lat 17.

Zawodnicy o wyrzuceniu ich z kadry dowiedzieli się na porannej odprawie. W drogę powrotną z kilkoma przesiadkami nie zabrali toreb PZPN (które musieli zdać, choć mieli w nich również prywatne rzeczy). Jeden z imprezowiczów nie miał czego na siebie ubrać, więc wracał w odwróconej na drugą stronę koszulce treningowej i kąpielówkach. Skandaliczne według rodziców ma być też wysłanie niepełnoletnich wciąż osób bez opieki dorosłego w 18-godzinną podróż do Polski z przesiadkami w Dżakarcie i Dauksze, co jest niezgodne z krajowym prawem.

Jak na razie nie wiadomo, jak reakcja sztabu reprezentacji ma się do wewnętrznych przepisów zgrupowania PZPN.

Fot.:

iparts.pl