Polonia Warszawa Gregoire Nitot

Awans Polonii Warszawa kosztował kilka milionów złotych

Fot. Pawel Wodzynski/East News
2023-05-25

Polonia Warszawa po latach problemów wraca na salony. Czarne Koszule zaliczyły dwa awanse z rzędu, w poprzednim sezonie do II Ligi a w weekend zapewniły sobie promocję do Fortuna 1. Ligi. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Gregoire Nitot przekazał, ile kosztował go awans na zaplecze Ekstraklasy.

Drużyna z Konwiktorskiej przez lata tułała się po niższych ligach. Klub był w rękach różnych osób, lecz dopiero przejęcie Polonii przez Gregoire Nitot zaprowadziło porządek w klubie. Francuski biznesmen znany z prowadzenia informatycznej firmy Sii, mocno zaangażował się w odbudowę Czarnych Koszul i na razie osiąga zadowalające efekty. Polonia, która po sezonie 2012/2013 została karnie zdegradowana z Ekstraklasy, znowu ma szansę na to, żeby powrócić do grona najlepszych drużyn w Polsce.

Francuski biznesmen w rozmowie z Rzeczpospolitą przekazał, ile kosztowało wywalczenie awansu do 1. Ligi. Nitot przyznał, że 2 mln wydała jego firma Sii, a on sam przekazał 3 mln złotych. Łączny koszt awansu wyniósł więc około 5 mln złotych. Biznesmen dodał też, że przychody klubu z dnia meczowego stanowią około 15% całego budżetu. Dodatkowym źródłem finansowania Polonii jest dotacja miejska w wysokości 700 tys. złotych.

Nitot przekazał też, jakie są jego plany na 1. Ligę. Francuz nadal zamierza finansować klub. Firma Sii zamierza przekazać około 3 mln, dodatkowo biznesmen z własnej kieszeni zamierza przekazać około 4 mln złotych. Nitot liczy też, że uda się uzyskać większą dotację z miasta. Łączny budżet Polonii w 1. Lidze ma wynieść około 12 mln złotych.

Zobacz także