Wojciech Szczęsny Arkadiusz Milik transfery

Szczęsny i Milik na wylocie z Juventusu?

Fot. CRISTINA QUICLER/AFP/East News
2023-05-24

Juventus wpadł w duże tarapaty. Włoski klub najprawdopodobniej nie wystąpi w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. To oznacza mniejsze wpływy do budżetu, co z kolei będzie miało wpływ na kadrę zespołu. Pokrzywdzonymi w tej sytuacji mogą być Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik.

Kara dla Juventusu mocno wstrząsnęła klubem. Stara Dama wypadła przez nią poza czołową czwórkę Serie A i raczej do niej nie wróci. Juve zajmuje 7. miejsce w tabeli, które może dać co najwyżej Ligę Konferencji Europy. Gracze Maxa Allegriego mogą mieć nadzieję na wyprzedzenie Romy lub Atalanty i awans do Ligi Europy, lecz trudno liczyć, żeby awansowali do Champions League.

Juventus musi więc przygotować plan na przetrwanie bez wpływów z elitarnych rozgrywek. Według „La Gazetta dello Sport” sposobem na zapewnienie stabilności finansowej może być sprzedaż najdroższych piłkarzy. W tym gronie jest Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz ma jedną z wyższych pensji w klubie i władze klubu chętnie postawiłyby na Mattię Perina. Polak mógłby trafić do Chelsea, która latem będzie szukać nowego golkipera.

Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość Arkadiusza Milika. Polski napastnik jest tylko wypożyczony z Marsylii i nie jest pewne, czy Juve za niego zapłaci. Polaka ceni trener Starej Damy Massimiliano Allegri, lecz nie wiadomo czy on w przyszłym sezonie będzie prowadził drużynę z Turynu. Latem więc może dojść do kolejnych transferów reprezentantów Polski. Oprócz Polaków z Juventusu mogą odejść też Dusan Vlahovic, Adrien Rabiot i Angel di Maria.