Kacper Kozłowski kontuzja

Kolejny kadrowicz opuszcza zgrupowanie

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2023-03-22

Sypie się drużyna powołana przez Fernando Santosa. Kolejne kontuzje sprawiają, że portugalski szkoleniowiec jest zmuszony do rezygnowania z poszczególnych zawodników. Dzisiaj do tego grona dołączył kolejny piłkarz, tym razem z formacji ofensywnej.

Z dnia na dzień stan osobowy w reprezentacji się pogarsza. Rozpoczęło się od urazu Jana Bednarka. Później okazało się, że kontuzjowany jest również Kamil Piątkowski. To, przy braku Kamila Glika i niepewnej formie pozostałych zawodników, zmusiło Fernando Santosa do sięgnięcia po Bartosza Salamona z Lecha Poznań

Wczoraj okazało się, że z drużyny wypada kolejny obrońca. Tym razem padło na Bartosza Bereszyńskiego. Defensor Napoli opuścił zgrupowanie, a w jego miejsce został powołany Tymoteusz Puchacz. To wszystko rodzi poważne obawy o stan defensywy przed meczami z Czechami i Albanią. 

Kłopoty nie ominęły również formacji ofensywnej. Wczoraj pojawiła się informacja, że z urazem zmaga się Kacper Kozłowski. Pomocnik Vitesse wczoraj nie trenował z drużyną, dzisiaj stało się jasne, że nie będzie też w stanie grać w meczach eliminacyjnych. Kozłowski opuścił już zgrupowanie, w jego miejsce nie zostanie jednak dowołany żaden inny piłkarz. 

To sprawia, że grono środkowych pomocników, dostępnych dla Santosa się zmniejsza. Portugalski szkoleniowiec ma do dyspozycji Piotra Zielińskiego, Sebastiana Szymańskiego, Damiana Szymańskiego, Krystiana Bielika i Bena Ledermana. Kozłowski przez kontuzję stracił szansę na pierwszy występ w reprezentacji od października 2021.