GymBeam
www.warhouse.pl
bereszynski trening kadry

Bartosz Bereszyński kontuzjowany!

Fot. eastnews
2023-03-21

Bartosz Bereszyński na skutek urazu wypada ze zgrupowania kadry. Polak w trakcie treningu naciągnął więzadło w stawie kolanowym.

Wydawało się, że osłabiona urazami Kamila Glika czy Jana Bednarka obrona gorzej wyglądać już nie może. Ze zgrupowania kadry napłynęły jednak bardzo niepokojące informacje - w meczach z Czechami i Albanią nie wystąpi również Bartosz Bereszyński.

Obrońca Napoli doznał urazu na treningu reprezentacji i po przejściu dokładniejszych badań uznano, że jego występ nie jest możliwy. 30-latek naciągnął jedno z więzadeł w kolanie. Choć kontuzja nie jest poważna, to zawodnik przez około dwa tygodnie nie będzie mógł pracować na pełnych obciążeniach.

Nie wiadomo, czy Bereszyński, który nie gra regularnie w klubie, był przymierzany do pierwszego składu reprezentacji na prawej bądź lewej stronie defensywy. Awaryjne powołanie dla Tymoteusza Puchacza może jednak oznaczać, że zawodnik Napoli miał rywalizować o miejsce w składzie z lewej strony wraz z Michałem Karbownikiem. Na prawej obronie zagra wobec tego ktoś z pary Robert Gumny-Matty Cash.

Fot.: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER