lech poznań liga konferencji rywale

Na kogo może trafić Lech w ćwierćfinale LK?

Fot. Piotr Hawalej/Associated Press/East News
2023-03-17

Mistrzowie Polski dokonali historycznej rzeczy, grają w ćwierćfinale europejskich pucharów. To ogromny sukces, lecz gracze Kolejorza nie zamierzają się nim zadowalać. Dużo zależy od losowania, które odbędzie się dzisiaj o 14.00.

Pokonanie Djurgardens IF na wyjeździe wlało dużo optymizmu w serca kibiców Lecha Poznań. Mistrzowie Polski wygrali wyjazdowy mecz w europejskich pucharach po raz pierwszy od dwóch lat. Co więcej, przez 53 lata żaden polski klub nie potrafił przejść dwóch rund na wiosnę w europejskich pucharach. Lechici tego dokonali i teraz czekają na to, kogo los im przydzieli w następnej rundzie. 

Losowanie odbędzie się dzisiaj o 14.00. W walce o końcowy triumf zostało 8 zespołów, w tym oczywiście mistrzowie Polski. Faworytem do końcowego triumfu wydaje się West Ham. Klub z Londynu byłby ciekawym rywalem dla Lecha pod względem kibicowskim i marketingowym, lecz podopieczni Johna van den Broma mieliby małe szanse w starciu z drużyną z Premier League. Podobnie zresztą byłoby, gdyby Lecha wylosował Niceę lub Fiorentinę.

Wydaje się, że nieco większe nadzieje na awans mogliby mieć w Poznaniu, gdyby udało się trafić na kogoś z grona AZ Alkmaar, Bazylea, Anderlecht i Gent. W przypadku gdy z tymi rywalami mistrzowie Polski nie byliby faworytami, lecz nadzieje na przejście tych drużyn byłaby większa, niż na pokonanie zespołów z Premier League, Serie A, czy też Ligue 1. Szczególnie starcia z Alkmaar lub Anderlechtem byłyby ciekawe, ponieważ w przeszłości te drużyny prowadził John van den Brom.