Jakie cechy powinna mieć dobra aplikacja bukmacherska?

2023-02-16

Na temat cech dobrego oprogramowania można rozmawiać godzinami. Poniżej skupimy się na tych elementach, które są istotne z punktu widzenia fana zakładów. Zwłaszcza że aplikacje bukmacherskie z każdym rokiem mają coraz to ciekawsze funkcjonalności.

Idealne aplikacja bukmacherska, czyli jaka?

Jako społeczeństwo staliśmy się świadomymi użytkownikami nowoczesnych technologii. To sprawia, że każdy z nas ma swoje własne wyobrażenia na temat idealnego oprogramowania. Mimo to są pewne uniwersalne kryteria, które każdy bierze pod uwagę, gdy korzysta z aplikacji.

Chcesz poznać dokładne rozwiązania czołowych bukmacherów do typowania sportu? Sprawdź najlepsze aplikacje bukmacherskie: najlepsibukmacherzy.com/aplikacje/

Niezawodne działanie

Najlepsza aplikacja bukmacherska musi działać bez najmniejszych zakłóceń. Przede wszystkim nie powinna się ona zawieszać w trakcie korzystania, jak również powinna być ona dostosowana pod kątem graficznym do wyświetlaczy różnych urządzeń.

Niestety zdarza się, że aplikacja mobilna wyświetla się prawidłowo tylko na części telefonów. Na pozostałych obstawianie meczów jest niemożliwością. 

UX przyjazny użytkownikom

Skrót UX oznacza User Experience i odnosi się do doświadczeń użytkownika, który korzysta z aplikacji (mówimy o UX aplikacji). Jeżeli chodzi o istotne składowe UX — oprócz wspomnianego już niezawodnego działania — mówimy o:

  • prawidłowe wyświetlanie się elementów na ekranie urządzenia;
  • Odpowiednia wielkość klikalnych elementów;
  • Budowa interfejsu aplikacji bukmacherskiej zgodna z powszechnymi trendami;
  • Odpowiedni dobór kolorów (dbałość o kontrast przyjazny oczom);
  • Zaprojektowana z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami (zgodność ze standardami WCAG 2.0 i WCAG 2.1);
  • Prawidłowe działanie na każdym systemie operacyjnym (iOS i Android);

Aby sprawdzić UX aplikacji, musisz ją samodzielnie zainstalować na swoim urządzeniu, a następnie przetestować każdą funkcjonalność. UX aplikacji — również aplikacji bukmacherskich do obstawiania meczy — jest kwestią w dużym stopniu subiektywną. 

Możliwość śledzenia relacji meczów

Do czego dziś komukolwiek potrzebna aplikacja bukmacherska, z której nie można oglądać wytypowanych spotkań? Nie każdy ma dostęp do różnego rodzaju abonamentów telewizyjnych, w których są dostępne kanały sportowe. Właśnie dlatego najlepsze aplikacje bukmacherskie powinny graczom pozwolić na obejrzenie wytypowanych spotkań.

Dziś najlepsze aplikacje bukmacherskie dają komfort obserwowania meczów. Najczęściej tego typu relacje przyjmują postać animowanej prezentacji, niemniej taki podgląd sytuacji umożliwia wyrobienie sobie wiarygodnej oceny sytuacji w pojedynku. Nawet w przypadku zakładów na żywo jest on całkiem przydatny.   

Bezpieczeństwo 

Niestety ten element jest trudno weryfikowalny dla przeciętnego użytkownika korzystającego z aplikacji bukmacherskich. Każdy jednak chce mieć poczucie, że apka, z której obstawia wydarzenia, jest bezpieczna. Po pierwsze, jako klient firmy organizującej zakłady, przelewasz pieniądze na swoje konto bukmacherskie. To właśnie powód, który sprawia, że chcesz mieć pewność, że nie ma ryzyka związanego z kradzieżą Twoich środków.

Oprócz tego, podczas rejestracji swojego konta u bukmachera, podajesz dane z Twojego dowodu osobistego. Z tego powodu zależy Ci na tym, aby aplikacja bukmacherska była odporna na ataki cyberprzestępców

Wsparcie działu technicznego

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się dzwonić na infolinię firmy, z której rozwiązań korzystasz. Każdemu to czasem się zdarza. Niestety sytuacje, gdy potrzebujemy wsparcia, zdarzają się również podczas korzystania z aplikacji bukmacherskich.

Ważną cechą, która wpływa na jakość aplikacji, jest możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego firmy, która odpowiada za rozwój apki. Brak takiej możliwości nie oznacza, że należy skreślać dane oprogramowanie, a jedynie tyle, że kontakt ze wsparciem firmy może czasem być priorytetem dla Ciebie. Na przykład, gdy będziesz obstawiać zakład na żywo, a nagle oprogramowanie przestanie działać prawidłowo. 

Instrukcja korzystania z aplikacji bukmacherskiej

Poważna firma dba o to, aby jej klienci bez trudu mogli korzystać z oferowanych przez nią rozwiązań. Niestety zdarza się, że użytkownik pobiera oprogramowanie na swój smartfon, a potem nie ma pojęcia, jak z niego korzystać. 

Wybieraj więc takie rozwiązania, w przypadku których firma dzieli się szczegółowymi instrukcjami obsługi. Najlepiej, gdy w internecie są dostępne materiały wideo i instrukcje tekstowe.

Bonus za instalację

Na koniec musimy wspomnieć o ciekawej zalecie związanej z korzystaniem z niektórych apek. Ich twórcy często zachęcają typerów do zainstalowania apki, kusząc ich specjalnymi bonusami. Warto skorzystać z takiej możliwości.

W końcu nikt nie zmusza Cię do regularnego korzystania z aplikacji bukmacherskich do obstawiania meczy. Wystarczy, że ją zainstalujesz, zagrasz kilka razy i będziesz cieszyć się z bonusowych środków, które przyzna Ci firma. 

Wysokość kursów

Abstrahując od oceny samej aplikacji, trzeba typować tam, gdzie są wysokie kursy. Wiadomo, że stawiając na Legię Warszawę w meczu z Miedzią Legnica nie możesz nigdy liczyć na wysoką wygraną, ale trzeba szukać takiej apki, w której kursy są przyzwoite. 

Aplikacje bukmacherskie - mobilna czy webowa?

Choć kwestia, którą teraz poruszymy nie ma wpływu na jakość oprogramowania, to dla osób interesujących się nowinkami technicznymi, może być istotna. Warto wiedzieć, że nie każda aplikacja to aplikacja mobilna.

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się korzystać ze strony internetowej, aby postawić zakład. Musisz wiedzieć, że strony www z zakładami to również aplikację. Jedyną różnicą między oprogramowaniem na smartfony jest fakt, że są napisane w innych językach programowania. Z tego względu wyróżnia się aplikacje mobilne (na smartfony) i aplikacje webowe (na komputery). 

Powyższa wiedza powinna Ci wystarczyć do wyboru odpowiedniej aplikacji bukmacherskiej. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zainstalować oprogramowanie, zasilić konto środkami i rozpocząć mobilną przygodę z bukmacherką.

Ostrzeżenie o hazardzie

Hazard może być formą uzależnienia, według ICD-10 – F63.0 patologiczny hazard to zaburzenie nawyków i kontroli impulsów. W przypadku problemów z uzależenieniem od hazardu lub zakładów bukmacherskich skontaktuj się z instytucją odpowiedzialną za pomoc w uzależnieniach tego typu. Istnieją liczne społeczności wsparcia dla osób uzależnionych, nazywane grupami Anonimowych Hazardzistów. Powstało wiele programów oraz aplikacji na telefon wspomagających walkę z uzależnieniem: Gamblock, Gamban oraz polski Nałogomet.