GymBeam
Widzew Łódź: Piękny sen, który może trwać

Widzew Łódź: Piękny sen, który może trwać

Fot. Markus Spiske/Pexels
2023-01-26

Rok 2022. był wyjątkowo udany dla Widzewa Łódź. Klub po latach tułaczki po niższych ligach wrócił do polskiej elity. Mało kto oczekiwał, że gra w Ekstraklasie będzie aż tak udana dla RTS-u, który zimę spędził na podium. Łodzianie stoją przed szansą, żeby nawiązać do najlepszych lat w historii klubu. 

Wejście Widzewa do Ekstraklasy spotkało się z dużym entuzjazmem. Łodzianie szybko wyprzedali karnety na mecze domowe, którym towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Paradoksalnie jednak łodzianie więcej punktów zdobyli na wyjeździe, gdzie grali bardzo pragmatycznie. Widzew ma 29 oczek na koncie i może realnie myśleć o walce o miejsce w europejskich pucharach. Szczególnie że w drużynie zostają największe gwiazdy.

Zima w Widzewie, podobnie jak w innych klubach Ekstraklasy, była spokojna. Łodzianie jak na razie sprowadzili tylko jednego piłkarza. Jest nim Andrejs Ciganiks. To 25-letni lewy skrzydłowy, który przechodzi do Łodzi ze słowackiej Dunajskiej Stredy. Drużyna pozostaje praktycznie w niezmienionym kształcie, z zespołu odszedł jedynie Karol Danielak, który trafił do Wieczystej Kraków. 

Jeśli chodzi o zimowe przygotowania, to Widzew udał się na obóz przygotowawczy do Turcji. Podczas niego łodzianie przegrali 0:1 z Universitateą Craiova, następnie pokonali Czeskie Budziejowice 4:0 i wygrali z Dinamo Batumi 4:2. Wyniki mogą napawać optymizmem kibiców RTS-u. O sile zespołu będzie można się przekonać już 28 stycznie, kiedy to Widzew będzie podejmować Pogoń Szczecin na własnym obiekcie.

Zobacz także