szczesny juventus transfer

Szczęsny ucieknie z tonącego okrętu?

Fot. eastnews
2023-01-22

Według włoskich mediów Wojciech Szczęsny chce opuścić Juventus po ukaraniu klubu ujemnymi punktami. Polak miał też poprosić o zgodę na poszukiwania nowego pracodawcy.

Sytuacja, w której znalazł się Juventus po odjęciu im 15 punktów, nie jest dla włoskiego klubu dobra. W tabeli Serie A Stara Dama przesunęła się z 3. na 10. lokatę. Do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach drużynie Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika brakuje 6 punktów. Głównym celem Juventusu jest jednak z pewnością gra w Lidze Mistrzów, a osiągnięcie tego planu może być problematyczne. Do zajmującego 4. miejsce Lazio brakuje bowiem aż 12 oczek. To powoduje, że część piłkarzy będzie chciała lub nawet zostanie zmuszona do odejścia. 

Przed szereg według włoskich mediów wyszedł Wojciech Szczęsny. Polak miał zakomunikować swojemu klubowi, że chce odejść i w tym celu poprosił o zgodę na rozmowy z innymi drużynami. Podobnie zachować się miało też kilku jego kolegów. Jak na razie doniesienia gazety “Libero” nie zostały potwierdzone przez żadną ze stron.

Fot.:Natacha Pisarenko/Associated Press/East News