Polski piłkarz blisko przenosin do klubu z Premier League

Polski piłkarz blisko przenosin do klubu z Premier League

Fot. Lukasz Kalinowski/East News
2023-01-17

Wygląda na to, że przygoda Kamila Piątkowskiego w Red Bullu Salzburg zakończy się jeszcze tej zimy. Polski stoper w Austrii nie gra regularnie, lecz wzbudza zainteresowanie klubów z czołowych lig europejskich. Austriackie media informują, że Polak podpisze kontrakt z klubem z Anglii.

20 spotkań przez półtora roku – tak wygląda bilans występów Kamila Piątkowskiego w barwach RB Salzburg. Piłkarz pewnie miałby więcej występów na koncie, gdyby nie kontuzje. Mimo to w poprzednim sezonie udało mu się zadebiutować w Lidze Mistrzów i wywalczyć ze swoim klubem mistrzowski tytuł oraz Puchar Austrii. Jednak na razie będą to jedyne trofea Piątkowskiego w tym kraju, ponieważ jest bardzo blisko odejścia z klubu. 

Zawodnik szukał miejsca, w którym będzie miał większe szanse na grę. Początkowo wydawało się, że trafi do Feyenoordu. Później do gry weszli działacze belgijskiego Gent i polski stoper właśnie w tym klubie miał kontynuować karierę. Jednak te transfery nie dojdą do skutku, bo do gry wkroczyli działacze angielskiego Leicester. Jak informuje „Salzburger Nachrichten” kluby już ustaliły warunki przejścia piłkarza na Wyspy. Pozostają jeszcze do uzgodnienia kwestie kontraktu piłkarza.

Podpisanie umowy z Leicester nie musi jednak oznaczać, że polski obrońca od razu trafi do Anglii. Bardzo możliwe, że klub wypożyczy go do Belgii po to, żeby złapał on trochę doświadczenia na wyższym poziomie i dopiero latem zobaczymy Piątkowskiego w barwach Lisów.