kamil piatkowski transfer

Kolejny Polak w Feyenoordzie?

Fot. eastnews
2023-01-11

Już wkrótce do Sebastiana Szymańskiego może trafić kolejny Polak. Feyenoord Rotterdam jest zainteresowany wypożyczeniem Kamila Piątkowskiego z Red Bull Salzburg.

Kamil Piątkowski do Red Bull Salzburg trafił w 2021 roku za 6 milionów euro. Początki Polaka w klubie z austriackiej Bundesligi były bardzo obiecujące - szybko wywalczył sobie miejsce w składzie i często zbierał pozytywne recenzje za swoje występy. Wszystko zmieniło się jednak we wrześniu tego samego roku. Polak w jednym z meczów Pucharu Austrii złamał kostkę, przez co musiał pauzować przez dłuższy czas. 

Po powrocie do zdrowia 22-latek wciąż był ważnym ogniwem defensywy mistrzów kraju i regularnie pojawiał się w wyjściowym składzie. Gdy wydawało się, że problemy są już za nim, w końcówce ubiegłego sezonu obrońca doznał kontuzji mięśniowej, przez którą stracił ostatnie mecze ligowe, a także cały okres przygotowawczy do rozgrywek 2022/2023.

W obecnym sezonie Piątkowski nie może już liczyć na tyle minut, co wcześniej. Do tej pory pojawił się na placu gry zaledwie w 4 z 25 możliwych spotkań. W związku z tym Red Bull Salzburg zainteresował się wypożyczeniem Polaka do klubu, gdzie będzie mógł grać regularnie.

Swoją ofertę wkrótce ma złożyć zespół Sebastiana Szymańskiego, o czym poinformował holenderski portal 1908.nl. Feyenoord szuka wzmocnień pierwszego składu, które pomogą w utrzymaniu pierwszego miejsca w tabeli Eredivisie.

Fot.:MAREK DYBAS/REPORTER