GymBeam
www.warhouse.pl
Pogoń Szczecin blisko transferu napastnika

Pogoń Szczecin blisko transferu napastnika

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2023-01-13

Pogoń Szczecin jest w trakcie obozu w Turcji, który ma pomóc Portowcom w zbudowaniu odpowiedniej dyspozycji do walki o czołowe lokaty w Ekstraklasie. Działacze klubu również nie próżnują, ściągnęli już do drużyny dwóch defensorów. Być może do Szczecina trafi jeszcze napastnik. 

Pogoń ma za sobą rundę, w której często zaliczała wpadki. 4 gole stracone w meczach ze Stalą Mielec i Górnikiem Zabrze chluby nie przynoszą, więc działacze klubu postanowili wzmocnić linię obrony. Do Szczecina trafili więc Linus Wahlqvist oraz Leonardo Koutris. Wygląda na to, że to nie koniec wzmocnień, do drużyny może trafić stoper, ponadto władze klubu mają na oku również napastnika.

Jak informuje Piotr Koźmiński z portalu „wp.sportowefakty.pl” do stolicy województwa zachodniopomorskiego może lada dzień trafić Musa Gurbanly. To pochodzący z Azerbejdżanu napastnik, który aktualnie występuje w Karabachu Agdam. 20-letni piłkarz jest uznawany za duży talent w swoim kraju, zdążył już zadebiutować w reprezentacji i trafić do siatki. Piłkarz jest również bardzo skuteczny w rozgrywkach azerskiej ekstraklasy, ma na koncie 12 trafień w 15 spotkaniach w tym sezonie. 

Piłkarz ma być już bardzo blisko nowego klubu. Co ciekawe, Portowcy aktualnie przebywają w Turcji, gdzie 19 stycznia zagrają z Karabachem. Szkoleniowcem tej azerskiej drużyny jest ojciec Gurbanly’ego, czyli Gurban Gurbanow. Po meczu z mistrzem Azerbejdżanu Pogoń wróci do Szczecina, gdzie już na własnych obiektach będzie się przygotowywać do inauguracji rundy wiosennej w Ekstraklasie.