Liverpool utarł nosa Manchesterowi United! Gwiazda Mundialu zmienia klub

Liverpool utarł nosa Manchesterowi United! Gwiazda Mundialu zmienia klub

Fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
2022-12-27

Duży zwrot akcji w sprawie gwiazdy Mundialu. Cody Gakpo był bardzo długo łączony z Manchesterem United. Po udanych dla piłkarza mistrzostwach Świata było jasne, że nie będzie on długo grał w Holandii. Teraz już wiadomo, że trafi do największego rywala Czerwonych Diabłów. 

Holenderski piłkarz ma za sobą bardzo udany okres. Już latem był łączony z największymi klubami Premier League. Wtedy jednak nie doszło do transferu a zawodnik pozostał w PSV Eindhoven. Lewy skrzydłowy w tym sezonie jest prawdziwą gwiazdą Eredivisie. W dotychczasowych spotkaniach strzelił 9 bramek i zaliczył 12 asyst. Doskonałą formę potwierdził także podczas turnieju w Katarze, gdzie był gwiazdą swojej reprezentacji, trzykrotnie pokonując bramkarzy rywali. Po tym występie było jasne, że piłkarz nie zagrzeje dłużej miejsca w PSV Eindhoven.

Szczególnie że bardzo mocno chciał go mieć u siebie Erik ten Hag. Szkoleniowiec Manchesteru United zamierzał ściągnąć swojego rodaka do drużyny. Długo wydawało się, że transfer jest tylko kwestią dni, ponieważ Czerwone Diabły były mocno zainteresowane jednym z objawień tegorocznego Mundialu. Dzisiaj jednak jest już pewne, że z tej umowy nic nie będzie.

To wszystko za sprawą Liverpoolu. The Reds również włączyli się do walki o zawodnika i dość szybko udało im się doprowadzić transakcję do końca. Władze klubu błyskawicznie doszły do porozumienia z klubem 23-latka. Zapłacą za niego 37 mln € stałej opłaty i kolejne 12 mln € w bonusach. Porozumienie w sprawie transferu zostało potwierdzone przez PSV Eindhoven i Holender już zimą przeniesie się do Anglii. 

Zobacz także