Sobota na Mundialu: To był dobry dzień!

2022-11-26

Pierwsza sobota Mundialu była bardzo udana dla kibiców nad Wisłą. Biało-czerwoni stanęli na wysokości zadania i pokonali Arabię Saudyjską. To stawia podopiecznych Czesława Michniewicza w dobrej sytuacji, awans do 1/8 finału jest na wyciągnięcie ręki.

Zanim Polacy wyszli na boisko to sobotnie granie rozpoczęli Australijczycy z Tunezyjczykami. Dla obu drużyn był to mecz ostatniej szansy na to, żeby włączyć się do walki o wyjście z grupy. Z niej skorzystali gracze z Antypodów, którzy wygrali 1:0 i są w grze o awans.

O 14.00 na murawę wyszli Polacy i Saudyjczycy. O biało-czerwonych można powiedzieć, że przerwali klątwę drugich meczów na Mundialu. W XXI wieku Polacy przegrali z Portugalią w 2002 drugi, z Niemcami w 2006 i w 2018 z Kolumbią. Tym razem scenariusz był inny, Polacy dzięki świetnej postawie Wojciecha Szczęsnego wygrali 2:0 i są w grze o awans.

Po meczu biało-czerwonych na murawę wybiegli Francuzi i Duńczycy. Po bardzo emocjonującym meczu, lepsi okazali się mistrzowie świata. Dzięki bramkom Kyliana Mbappe wygrali 2:1 i są liderem swojej grupy. Dania szansy na awans musi poszukać w meczu z Australią w środę.

Na zakończenie dnia zmierzyli się Argentyńczycy z Meksykanami. W samym meczu było mało piłki nożnej. Więcej walki, fauli i przerw w grze. Taki obraz utrzymywał się aż do 65. minuty. wtedy sprawy w swoje ręce wziął Leo Messi i wyprowadził Albicelestes na prowadzenie. Wynik poprawił Enzo Fernandez i Argentyna wygrała 2:0. W środę czekają nas wielkie emocje, Polacy zmierzą się z Leo Messim i spółką o awans do 1/8 finału Mundialu.