Cristiano Ronaldo uderza w Manchester United

Cristiano Ronaldo uderza w Manchester United

Fot. Darren Staples/Associated Press/East News
2022-11-14

Ostatnie miesiące są fatalne w wykonaniu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie przypomina piłkarza, który przez lata był najlepszym na świecie, ma ogromne problemy w Manchesterze United. Swoją sytuację podsumował w wywiadzie, którego udzielił Piersowi Morganowi. W nim mocno uderzył w swój aktualny klub.

Problemy Cristiano Ronaldo rozpoczęły się latem tego roku. Portugalczyk nie chciał grać w Manchesterze, który nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Piłkarz starał się odejść z klubu, lecz nikt nie był tym zainteresowany. Zawodnik nie odbył okresu przygotowawczego, lecz przed rozpoczęciem rozgrywek dołączył do drużyny. Nie jest jednak mocnym jej punktem, Erik ten Haag często pomija go przy ustalaniu składu, co prowadzi do konfliktów.

Wczoraj Ronaldo udzielił wywiadu, w którym mocno skrytykował klub z Manchesteru. Według niego nie poczynił on żadnego postępu od 2009 roku, czyli od czasu, kiedy po raz pierwszy z niego odszedł. Ronaldo przyznał, że wracając do United w 2021 roku, poszedł za głosem serca, posłuchał też rady sir Alexa Fergusona.

Ronaldo mocno skrytykował aktualnego szkoleniowca United. Portugalczyk przyznał, że nie ma szacunku do ten Haaga, ponieważ ten też go nie okazuje. Mocno oberwało się też poprzedniemu trenerowi, Ralfowi Rangnickowi. Według Ronaldo nie był on nawet trenerem, więc niemożliwe było, żeby osiągnął sukcesy. Wywiad jest mocno komentowany, najprawdopodobniej będą to ostatnie słowa Portugalczyka jako piłkarza Manchesteru United. 

Zobacz także