Rywal Lecha ma nowego trenera

Rywal Lecha ma nowego trenera

Fot. MANU FERNANDEZ/AFP/East News
2022-10-25

Szybka zmiana szkoleniowca w Villarreal. Hiszpański klub wypełnił lukę po odejściu Unaia Emery’ego. W jego miejsce przychodzi szkoleniowiec z dużym doświadczeniem na najwyższym szczeblu w Hiszpanii.

Na dzisiaj Hiszpanie nie są w stanie walczyć z ogromnymi finansami, które są w Anglii. Przypadek z wczoraj to dobitnie pokazuje. 16. w tabeli Premier League Aston Villa bez problemu zapłaciła 6 mln € za to, żeby jej drużynę poprowadził Unai Emery. Szkoleniowiec w Anglii otrzymał wysoki kontrakt, na poziomie nieosiągalnym przez półfinalistę Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu. 

Władze Villarreal nie zamierzały jednak płakać nad rozlanym mlekiem i dość szybko postanowiły znaleźć zastępstwo. Ta sztuka udała się bez problemu i zwycięzcy Ligi Europy z sezonu 2020/2021 mają już nowego szkoleniowca – jest nim Quique Setién. Nowy trener podpisał kontrakt z drużyną „żółtej łodzi podwodnej” do końca sezonu 2023/2024. 

Przed Setienem dużo pracy. Villarreal w La Liga na razie spisują się poniżej oczekiwań. Zajmują 7. miejsce, co na ten moment nie daje startów w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Lepiej nowym podopiecznym byłego szkoleniowca Barcelony idzie w Lidze Konferencji. Na razie gracze „żółtej łodzi podwodnej” mają komplet zwycięstw na swoim koncie i pewny awans do 1/8 finału tych rozgrywek. Kibice w Polsce będą mieli okazję zobaczyć drużynę prowadzoną przez Setiena już 3 listopada, kiedy to Lech podejmie na własnym boisku Villarreal.