Lewandowski znowu trafił do siatki w Hiszpanii!

2022-09-17

Polski napastnik jest niesamowicie skuteczny w Premiera Division. Polak wybiegł w pierwszym składzie Barcelony na mecz z Elche. Kapitan reprezentacji biało-czerwonych dwukrotnie trafił do siatki i w dobrym humorze przyjedzie na zgrupowanie kadry.

W środku tygodnia Barcelona stanęła przed dużym testem. Mecz z Bayernem miał pokazać, czy Blaugrana jest w stanie skutecznie walczyć z czołowymi drużynami w Europie. Niestety dla Roberta Lewandowskiego jego drużyna ten test oblała, on sam nie popisał się w starciu przegranym 0:2.

W lidze dla podopiecznych Xaviego trafiła się znakomita okazja do tego, żeby poprawić humory. Naprzeciw Barcelony stanęła drużyna Elche, która zajmuje ostatnie miejsce w Premiera Division. Robert Lewandowski i spółka wykorzystali doskonałą szansę na strzelenie kilku goli i poprawianie sobie humorów przed przerwą reprezentacyjną. W tym pomógł im jeszcze dodatkowo Verdu, który w 14. minucie otrzymał czerwoną kartkę i goście musieli grać w osłabieniu.

Ze swoich szans skrzętnie skorzystał Robert Lewandowski. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 34. minucie, kiedy to wykorzystał podanie Balde. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił Depay i już wtedy było jasne, że Barcelona wygra mecz.

Polski napastnik nie poprzestał na strzeleniu jednej bramki. Na początku drugiej połowy Lewandowski dopadł do odbitej piłki i skierował ją do siatki. Polak miał jeszcze 2 szansę do tego, żeby skompletować hat-tricka, lecz najpierw zatrzymał go bramkarz Elche a później obrońcy gości uniemożliwili mu oddanie skutecznego strzału. Lewandowski zszedł z boiska w 72. minucie przy stanie 3:0.