Znamy wyniki losowania Lecha i Rakowa

Znamy wyniki losowania Lecha i Rakowa

Fot. Lukasz Gdak/East News
2022-08-02

Coraz więcej wiadomo, jeśli chodzi o rywali polskich drużyn w europejskich pucharach. Lech i Raków mają przed sobą teraz mecze w 3. rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA, jednak już dzisiaj UEFA dokonała losowania fazy play-off. Mistrzowie i wicemistrzowie Polski poznali potencjalnych rywali.

Lech Poznań jest losowany ze ścieżki mistrzowskiej, co sprawia, że może trafić na teoretycznie słabszych rywali w walce o fazę grupową. Lechici swoich potencjalnych rywali poznali już w zeszły czwartek. Dzisiaj w siedzibie UEFA poznali kolejnych rywali z którymi mogą się zmierzyć. Mistrzowie Polski trafili do pary z przegranym rywalizacji Malmö FF (Szwecja) / F91 Dudelange (Luksemburg)

Faworytem tej pary będą Szwedzi. Należy oczekiwać, że poznanianie zagrają więc z drużyną z Luksemburga. To rywal, który w Polsce może budzić złe skojarzenia, ponieważ Dudelange pokonało w 2018 roku Legię Warszawa. Lech, zanim jednak pomyśli o fazie play-off, musi wyeliminować Vikingur Reykjavík. Kolejorz pierwszy mecz rozegra już w ten czwartek w Islandii, bardzo możliwe, że przy znikomym wsparciu ze strony swoich kibiców. Nadal jednak jest faworytem tego starcia.

Trudniejszą drogę do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA będzie miał Raków Częstochowa. W fazie play-off podopieczni Marka Papszuna trafią na lepszego z pary Slavia Praga (Czechy) / Panathinaikos (Grecja). Patrząc realistycznie, obydwa te kluby mają większą historię gry w Europie. 

Raków musi jednak najpierw pokonać w dwumeczu Spartak Trnava. Dopiero gdy tego dokona to będzie mógł myśleć o kolejnym rywalu.

W przypadku fazy play-off, zarówno Lech, jak i Raków rozegrają pierwsze spotkania na własnym stadionie.