Jakub Moder – koniec marzeń o Mundialu

Jakub Moder – koniec marzeń o Mundialu

Fot. News Images/Sipa USA/East News
2022-08-01

Sprawdza się czarny scenariusz w sprawie Jakuba Modera. Powrót do zdrowia polskiego pomocnika potrwa dłużej niż pierwotnie się wydawało. Były zawodnik Lecha Poznań najprawdopodobniej opuści zbliżające się mistrzostwa świata.

Początek kwietnia nie był udany dla gracza Brighton. Moder doznał kontuzji kolana, przez co pod dużym znakiem zapytania stanął jego występ na listopadowym turnieju w Katarze. PZPN chciał, żeby leczenie piłkarza przebiegało w Polsce. Na to jednak nie zgodził się angielski klub, który obawiał się, że w Polsce będzie zbyt duże ciśnienie na to, żeby piłkarz jak najszybciej wrócił do gry.

Dlatego też piłkarz przeszedł operację na Wyspach Brytyjskich. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, jednak w ostatnim tygodniu do Polski dotarły niepokojące informacje. Dzisiaj angielski portal The Athletic podał, że najprawdopodobniej zawodnik nie wróci do gry w tym roku. Piłkarz 3 tygodnie temu przeszedł kolejny zabieg, tym razem usunięto mu zrosty w kolanie. Taką operację wykonuje się często w przypadku zerwania więzadeł krzyżowych, jednak dla Polaka może oznaczać brak szans na szybki powrót do gry.

Ta informacja oznacza spory problem dla Czesława Michniewicza. W środku pola nie ma zbyt wielu wartościowych opcji. Krychowiak będzie grał w Arabii Saudyjskiej, więc nie wiadomo, w jakiej będzie formie. Dużą zagadką jest też dyspozycja Mateusza Klicha, który może opuścić Leeds. Selekcjoner reprezentacji Polski może mieć więc duży ból głowy w kwestii zbudowania drużyny na Mundial.