Szykują się zmiany w Górniku Zabrze

Szykują się zmiany w Górniku Zabrze

Fot. LUCYNA NENOW / POLSKA PRESS/Polska Press/East News
2022-07-01

Zabrzański klub w nowym sezonie będzie występował w zupełnie innym zestawieniu porównując do rozgrywek 2021/2022. W Zabrzu jest już nowy trener, lada dzień pojawią się też transfery. Te będą zarówno do, jak i z klubu.

W Górniku mają ambicję do tego, żeby drużyna walczyła o czołowe lokaty w lidze. Władze drużyny liczą, że skład oparty o Lukasa Podolskiego będzie grał w czubie tabeli. Z powodu braku porozumienia z zarządem, został zwolniony Jan Urban, za co zabrzanie mocno oberwali w mediach. Teraz Górnika będzie prowadził Bartosch Gaul, jednak skład może się mocno różnić od tego, który miała do dyspozycji legenda zabrzańskiego klubu.

Blisko przyjścia do drużyny jest bramkarz Kevin Broll. O tym jako pierwszy poinformował Mateusz Borek, tę informację potwierdził Piotr Koźmiński z portalu WP SportoweFakty. Według jego informacji wzmocniona zostanie też linia obrony. Do Górnika ma trafić Tin Plavotić. To mierzący 197 cm wzrostu chorwacki stoper, który w poprzednim sezonie występował w austriackim SV Ried. W barwach austriackiego klubu rozegrał 33 spotkania w rozgrywkach 2021/2022. 

Z Zabrza może odejść piłkarz, który był mocnym ogniwem drużyny w minionych rozgrywkach Ekstraklasy. Mowa o Bartoszu Nowaku, którym interesuje się Raków Częstochowa. Według Koźmińskiego do transferu jest jeszcze daleko, ale wstępne zainteresowanie jest. 28-letni pomocnik ma jeszcze rok ważnego kontraktu, więc wicemistrzowie Polski musieliby za niego zapłacić. Według Koźmińskiego piłkarz ma wpisaną klauzulę odejścia, jednak Raków na razie jej nie wpłacił.  

 

Zobacz także