Górnik Zabrze pracuje nad transferem bramkarza

Górnik Zabrze pracuje nad transferem bramkarza

Fot. Oliver Behrendt/Pixathlon/REPORTER
2022-06-30

W Zabrzu mają nowego trenera i teraz starają się skonstruować kadrę, która pozwoli walczyć o czołowe lokaty w przyszłym sezonie. Jak podaje Mateusz Borek, na celowniku Górnika znalazł się niemiecki bramkarz.

Górnik Zabrze w sezonie 2021/2022 dysponował, według opinii wielu, wąską kadrą, przez co nie był w stanie powalczyć o coś więcej niż środek tabeli. 8. miejsce, po początkowych problemach nie wydawało się złym wynikiem. Jednak mimo to, z Górnika został zwolniony szkoleniowiec Jan Urban. Legenda zabrzańskiego klubu stała się ofiarą nieporozumień z zarządem klubu, co spotkało się z ogromną krytyką. Urbana jednak w Zabrzu już nie ma, jego miejsce zajął Bartosch Gaul, który swoją karierę trenerską rozwijał w Niemczech.

I bardzo możliwe, że właśnie z tego kraju nadejdzie wzmocnienie. Mateusz Borek podał na Twitterze, że zabrzanie negocjują z Kevinem Brollem. To 26-letni golkiper, któremu wygasa kontrakt z Dynamem Drezno. Bramkarz ma za sobą 28 spotkań na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. W 8 z nich zachował czyste konto. Zawodnik miał ważny kontrakt do 30 czerwca, więc zabrzanie nie będą musieli płacić za transfer.

Co ciekawe, rodzice Brolla są Polakami. Jeśli transfer doszedłby do skutku, to będzie to drugi przypadek, że do drużyny trafia ktoś, kto został wychowany przez polskich rodziców. Podobnie jest zresztą w przypadku trenera. Bartosch Gaul urodził się w Polsce, dopiero później wyjechał z rodzicami do Niemiec, gdzie prowadził m.in. rezerwy Mainz. 

Zobacz także