Gwiazda Ekstraklasy opuści klub?

Gwiazda Ekstraklasy opuści klub?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-04-29

Trwający sezon Ekstraklasy jest bardzo emocjonujący. Wyścig o mistrzowski tytuł dostarcza wielu wrażeń, główni za sprawą piłkarzy Rakowa Częstochowa. Jednym z liderów tej drużyny jest Ivi Lopez, który już tego lata może opuścić polską ligę. 

Ostatnie 3 kolejki zadecydują o tym, kto włoży w tym sezonie mistrzowską koronę. Na razie faworytem jest Raków, który musi wygrać wszystkie mecze do końca, żeby zdobyć mistrzostwo Polski. Częstochowianie mają szansę na zdobycie podwójnej korony, ponieważ w finale Pucharu Polski zmierzą się z Lechem Poznań.

Tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie Ivi Lopez. Hiszpan już w zeszłym sezonie był liderem swojej drużyny i dobrą dyspozycję podtrzymał również w tym. Jego liczby robią bardzo duże wrażenie, pomocnik strzelił już 18 bramek i ma na koncie 6 asyst. Bardzo możliwe, że zostanie wybrany najlepszym zawodnikiem tego sezonu. 

I wiele też wskazuje na to, że będzie to ostatnia nagroda, którą odbierze 27-latek. Widać, że przerasta on swoimi umiejętnościami polską ligę i zwraca na siebie uwagę zagranicznych klubów. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przekazał informację, że piłkarz otrzymał już ofertę od jednego z klubów na Bliskim Wschodzie. W grę może wchodzić też transfer do USA. Kluby MLS przywiązują bardzo dużą wagę do statystyk, a te są na naprawdę wysokim poziomie w przypadku Hiszpana. W Rakowie też ma być ciche przyzwolenie na to, żeby lider drużyny odszedł po zakończeniu tego sezonu. Tym bardziej, jeśli zdobędzie ze swoją drużyną podwójną koronę. 

Zobacz także