Kłopoty Rakowa przed hitem

Kłopoty Rakowa przed hitem

Fot. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
2022-04-19

Hitowy mecz w Ekstraklasie zbliża się wielkimi krokami. Już jutro Pogoń podejmie Raków, od wyniku tego spotkania zależą losy tytułu mistrzowskiego. Częstochowianie przystąpią do tego starcia osłabieni.

Do końca sezonu Ekstraklasy zostało tylko 5 kolejek. Prowadząca trójka ma na koncie po 59 oczek i czeka nas pasjonująca walka do ostatniego gwiazdka w ostatniej kolejce. Trudno wskazać faworyta do tego, żeby zająć mistrzowski tron. Jednak w tym mogą pomóc jutrzejsze mecze. Najpierw o 18.00 Lech zmierzy się w Poznaniu z Górnikiem Łęczna. Strata punktów przez Kolejorza w tym spotkaniu będzie olbrzymią sensacją.

2,5 godziny później na murawę wybiegną gracze Pogoni i Rakowa. To starcie wskaże kto w końcówce będzie miał lepszą pozycję do tego, żeby wywalczyć tytuł. Jeśli wygra Raków to zostanie liderem Ekstraklasy (ma lepszy bilans meczów bezpośrednich z Lechem). W przypadku zwycięstwa Pogoni, to poznanianie pozostaną na szczycie. Jednak przy Bułgarskiej najbardziej pewnie liczą na remis. 

Przed tym meczem sytuacja w Częstochowie nie jest wymarzona. Raków zmaga się z kontuzjami w drużynie, o czym poinformował trener Marek Papszun. Szkoleniowiec częstochowian na konferencji prasowej przed meczem przekazał, że jeszcze nie wie, czy wszyscy zawodnicy będą do jego dyspozycji. Nie chciał jednak podać nazwisk, po to, żeby nie ułatwiać zadania rywalom. Na razie wiadomo, że na boisku w Szczecinie nie zagra Patryk Kun, który jest zawieszony za żółte kartki. 

Zobacz także