Raków wzmacnia się przed walką o podwójną koronę

Raków wzmacnia się przed walką o podwójną koronę

Fot. FOT ARKADIUSZ GOLA /Polska Press/East News
2022-03-25

Częstochowski klub stoi przed szansą na dokonanie czegoś historycznego. Raków może zdobyć mistrzostwo oraz obronić Puchar Polski. Pomóc w tym mają nowi zawodnicy, którzy trafili do drużyny Marka Papszuna.

Działacze klubu z Częstochowy mocno pracują nad tym, żeby zapewnić jak największy komfort pracy Markowi Papszunowi. A chcą to zrobić poprzez ściągnięcie nowych graczy do drużyny. Przed klubem bardzo pracowite zakończenie sezonu, Raków jest nadal w grze o najwyższe cele, może to być wyjątkowy sezon. Jednak do zdobycia podwójnej korony potrzebna jest szeroka i mocna kadra.

Pomóc w walce o najwyższe cele ma nowy nabytek – Gruzin Luka Gagnidze. Częstochowianie wykorzystali szansę na zakontraktowanie gracza z ligi rosyjskiej. Zawodnik ma 19 lat i występuje na pozycji środkowego pomocnika. Przed sezonem podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa. Klub ze stolicy Rosji wypożyczył go do Uralu Jekaterynburg. W barwach tego klubu rozegrał 14 spotkań. Napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że gracze z klubów występujących w tych ligach mogą zawiesić swoje umowy i udać się wypożyczenie. Z tego przepisu skorzystał Raków i Gruzin do końca tego sezonu będzie reprezentował barwy klubu z Częstochowy.

To nie jedyny zawodnik, który może zasilić drużynę Marka Papszuna. Działacze aktualnego wicemistrza Polski pracują jeszcze nad sprowadzeniem Ukraińca Władysława Kocherhina. To prawy pomocnik, który jest zawodnikiem Zorii Ługańsk, ale aktualnie przebywa w Mołdawii. Dlatego też możliwe jest jego przejście do Częstochowy. Jednak Raków ma mocnego konkurenta w postaci Legii Warszawa, która też chce podpisać z nim kontrakt. 

Zobacz także