Wielki talent odchodzi z Rakowa

Wielki talent odchodzi z Rakowa

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2022-01-26

Spory ruch w częstochowskim klubie. Do Rakowa dołączają nowi zagraniczni zawodnicy, przez co nie ma miejsca dla młodzieżowego reprezentanta Polski. Iwo Kaczmarski musi szukać szansy na grę w innym miejscu.

Polski pomocnik jest uważany za jeden z największych talentów w Ekstraklasie. Zadebiutował w niej w wieku 16 w barwach Korony Kielce. Jest też 2. najmłodszym strzelcem bramki w polskiej lidze. Swoimi występami zwrócił uwagę Marka Papszuna, który chciał go mieć w Rakowie. I tak w styczniu zeszłego roku, Kaczmarski przeszedł za 350 tys. € do klubu z Częstochowy. 

Pomocnik nie zrobił jednak dużej kariery w klubie spod Jasnej Góry. W ciągu roku wystąpił raptem w 4 spotkaniach i zaliczył tylko 1 asystę. Brak występów hamuje rozwój piłkarza, więc postanowił on szukać miejsca, w którym otrzyma szansę na występy. Jak podaj Piotr Koźmiński z portalu sportowefakty.wp.pl, Kaczmarski przejdzie od razu do włoskiej ligi. Piłkarz ma zostać zawodnikiem Empoli. Prace nad transferem są już w bardzo zaawansowanej fazie. Pomocnik ma podpisać umowę jeszcze w tym tygodniu. Kwota, za jaką trafi do Serie A nie jest jeszcze znana, ale Raków ma sobie zapewnić procent od następnego transferu. 

Tym samym zawodnik odrzuci propozycje przejścia do Wisły Płock. Nafciarze chcieli wypożyczyć Kaczmarskiego do siebie. Piłkarz nie jest jednak zainteresowany graniem na poziomie Ekstraklasy, chce spróbować swoich sił w mocniejszej lidze. 

Zobacz także