Bednarek przejdzie do wielkiego klubu?

Bednarek przejdzie do wielkiego klubu?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-01-21

Ciekawą informację podali dziennikarze Głosu Wielkopolskiego. Według nich, środkowy obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek, ma być na celowniku największych włoskich klubów.

Środkowy obrońca Southampton ma już ugruntowaną pozycję w lidze angielskiej. Kilka dni temu został najskuteczniejszym Polakiem w Premier League. Ma na swoim koncie aż 116 występów w lidze angielskiej i naturalne jest to, że wzbudza zainteresowanie innych klubów.

Bednarek w tym sezonie spisuje się solidnie, chociaż przytrafiają się mu też błędy. Zresztą cała drużyna gra bardzo nierówno i trudno o to winić wyłącznie Polaka. Dobre występy sprawiają, że coraz głośniej mówi się o tym, że czas na kolejny krok w karierze stopera. Jak podaje Dawid Dobrasz z Głosu Wielkopolskiego, zawodnikiem interesują się włoscy giganci - Juventus oraz Inter

Transfer na Półwysep Apeniński to marzenie wielu stoperów. Serie A jest uznawana za kolebkę środkowych obrońców. Bednarek mógłby się wiele nauczyć i stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Szczególnie przejście do Turynu wydaje się ciekawą opcją. Juventus chce sprzedać Matthijsa de Ligta, więc automatycznie zrobiłoby się miejsce dla Bednarka. Mógłby on występować u boku Leonardo Bonucciego a za plecami mieć Wojciecha Szczęsnego.

Na razie jednak nie ma żadnych konkretów. Do transferu nie dojdzie zimą, jeśli już to możliwa jest transakcja latem tego roku. Chyba że w którymś z klubów dojdzie do niespodziewanych przetasowań na pozycji środkowego obrońcy, to wtedy możliwe, że do Southampton wpłynie oferta za polskiego piłkarza. 

Zobacz także