Bednarek najlepszym polskim strzelcem w historii Premier League

Bednarek najlepszym polskim strzelcem w historii Premier League

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2022-01-12

Choć brzmi to niewiarygodnie, to właśnie środkowy obrońca Southampton strzelił jak do tej pory najwięcej bramek ze wszystkich Polaków w Premier League. Rekord pobił wczoraj w meczu przeciwko Brentford.

Polski stoper wystąpił ponownie w pierwszym składzie drużyny z St Mary's Stadium. I już w 5. minucie udało mu się wpisać na listę strzelców. Było to dla niego 3. trafienie w tym sezonie i 6. w całej historii występów w Premier League. Drużyna Bednarka wygrała aż 4-1 z beniaminkiem angielskiej ekstraklasy i dzięki temu awansowała na 11. miejsce w tabeli Premier League. 

Patrząc na początki polskiego obrońcy w Southampton, mało kto chyba sobie wyobrażał, że może on stać się znaczącą postacią w drużynie. W sezonie 2017/2018 zagrał on tylko 5 razy w Premier League, na debiut w rozgrywkach musiał czekać prawie cały sezon. Dzisiaj mało kto sobie wyobraża drużynę z St Mary's Stadium bez Bednarka. Nawet słabsza forma w tym sezonie nie sprawiła, że szkoleniowiec Ralph Hasenhutl odsunął go na dłużej ze składu.

Trafienie w meczu z Brentford oznacza, że Bednarek wysunął się na czoło klasyfikacji najlepszych strzelców z Polski w Premier League. Ma 6 bramek, o jedną wyprzedza Mateusza Klicha. W lidze angielskiej bramki zdobywali również Marcin Wasielewski, Matty Cash i Robert Warzycha. Każdemu z nich udało się raz trafić do siatki. Jeśli chodzi o liczbę występów na boiskach Premier League to tutaj rekordzistą jest Łukasz Fabiański, który dzisiaj będzie świętował swój mecz nr 300. 

Zobacz także